Buty trekkingowe damskie, lato 2021

1409produktów

Buty trekkingowe
damskie

Obuwie trekkingowe zaprojektowane zostało przede wszystkim z myślą o wspinaczkach górskich, w celu ochrony stopy i kostki w trudnych warunkach. Sprawdza się także w trakcie aktywnego wypoczynku jesienią i zimą, a nawet na spacery z psem czy piesze podróże z plecakiem, także wiosną i latem.

Ze względu na to, że buty trekkingowe niezbędne są przy tak wymagających dyscyplinach jak alpinizm i wspinaczka, odpowiedni wybór modelu jest niezwykle ważny i powinniśmy poświęcić na niego sporo czasu. Przede wszystkim należy zastanowić się, na jakie warunki pogodowe i rodzaj podłoża będziemy nasze buty wykorzystywać. Jeśli wysokość cholewki czy rodzaj podeszwy zostanie nieodpowiednio dobrany, wakacyjna wyprawa może zakończy się naprawdę szybko i wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami – począwszy od otarć i odcisków, poprzez zwichnięcie lub nawet złamanie.

By przejść długie dystanse bez kontuzji, koniecznie postawmy na mocne wsparcie kostki i dobre usztywnienie cholewki. Najlepsze podeszwy to te wykonane z kauczuku lub gumy, koniecznie z głębokim bieżnikiem, gwarantującym lepszą przyczepność i chroniącym przed poślizgnięciami. Zwróćmy uwagę także na połączenie podeszwy z cholewką – jeśli jest to wyłącznie klej, bez szycia, obuwie tego typu może szybko przemakać, więc nie sprawdzi się w zimowe czy deszczowe dni. Ważne też by górna warstwa buta była wykonana z wodoodpornego i oddychającego materiału, a jeśli obuwie ma przydać nam się także w mroźne dni, wnętrze buta powinno być odpowiednio ocieplone, najlepiej naturalnym futrem. Niezwykle ważne są też wkładki butów trekkingowych, dobrane indywidualnie do naszej stopy, które zapewnią wsparcie i równowagę nawet na skalnych szlakach. Najlepszym tworzywem górnej powierzchni buta będzie skóra lub jej połączenie z tkaniną typu gore-tex, która gwarantuje ochronę przed deszczem i wiatrem, jednocześnie zapewniając odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz. Ze względu na sporą sztywność tego typu obuwia, wybierzmy też specjalnie, termo aktywne skarpetki ze wzmocnieniami.

Obuwie typu trapery cieszy się także ostatnio sporym powodzeniem wśród miłośników mody. Karmelowe, wiązane trzewiki, na kauczukowej podeszwie, świetnie wyglądają w połączeniu z czarnymi rurkami i jesiennym płaszczem lub w zestawie z przeciwdeszczową parką w militarnym stylu.