Kolczyki srebrne, zima 2022/2023

Kolczyki srebrne nosisz od święta i na co dzień? Jeśli tak, doskonale trafiłaś. To dodatek, który zachwyca wciąż nowymi formami i pasuje do większości stylizacji. Kolczyki srebrne z cyrkoniami będą doskonałe na wieczór, a popularne niewielkie koła sprawdzą się jako biżuteria do pracy. Wkrętki polubią panie ceniące minimalizm, a duże modele kolczyków srebrnych wybiorą osoby stawiające na zabawę modą. Poznaj najciekawsze propozycje srebrnych kolczyków z naszego katalogu! więcej

Stylowe srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki to jedna z najpopularniejszych części damskiej biżuterii. Ten niewielki ozdobny element nosimy zazwyczaj w uszach. Kolczyki mogą być wykonane ze złota, tytanu, miedzi, plastiku, stali chirurgicznej… jednak już od wielu wielu lat największą popularnością cieszą się kolczyki wykonane ze srebra.

Ta delikatna ozdoba popularna była już w starożytności. Najchętniej noszono wtedy złoto i srebro, jednak na tego typu dodatek mogli pozwolić sobie tylko najzamożniejsi. Dziś srebro jest stosunkowo tanie, dlatego też po ten metal szlachetny sięgamy najczęściej. Srebrne kolczyki niekoniecznie muszą być koloru srebrnego - poprzez nałożenie powłoki innego metalu lub tworzywa, możemy uzyskać np. kolor złoty lub różowo-złoty. Dodatkowo, oprócz samego srebra, do wytwarzania ozdób stosuje się też innych elementów, takich jak ozdobne kamienie, dżety, cekiny, a nawet tkaniny lub piórka.

Srebrne kolczyki mogą być bardzo zróżnicowanej wielkości, a przez to pełnić różną rolę w naszym wyglądzie. Na co dzień najchętniej sięgamy po ozdoby niewielkie, zazwyczaj zakładane na tzw. wkrętkę. Najprostsze to małe kuleczki lub kamyki, np. cyrkonie w srebrnej koronce lub perły. W ostatnim czasie minimalistyczna biżuteria jest bardzo modna, dlatego też w ofercie sklepów znajdziemy mnóstwo ciekawych kształtów: ananasy, skrzydła, gwiazdki, kształty origami, znak nieskończoności… Srebrne kolczyki na wieczór także sprawdzą się doskonale. Jeśli nasza kreacja nie jest bardzo ozdobna, z powodzeniem możemy postawić na bogate zdobienia na kolczykach. Dodatkowo, zamiast krótkich kolczyków na wkrętki, świetnie będą pasować długie wiszące kolczyki. Mogą one mieć formę podłużnego łańcuszka, dużych kół, które ponownie powracają do mody, lub kwiatowych czy kamiennych “kaskad”, niezwykle barwnych i bogatych. Tego typu kolczyki mogą być jedynym dodatkiem w naszym wieczorowym stroju - będą pięknie podkreślać szyję i staną się oryginalną ozdobą całej kreacji. Postaw koniecznie na sukienkę z mocno odsłoniętą górą.

Modne srebrne kolczyki to także świetny pomysł na prezent. Ciężko znaleźć kobietę, która nie lubi dostawać biżuterii. Znając styl osoby obdarowywanej, na pewno znajdziemy idealny model.
2326 produktów

Obejrzano 60 z 2326 produktów