Kolczyki, zima 2022

18213produktów

Modne kolczyki

Kolczyki to część biżuterii, niewielka ozdoba, noszona zazwyczaj w uchu lub innych częściach ciała. Najpopularniejsze tworzywa, z których się je wykonuje, to srebro, złoto, tytan i stal szlachetna. Ozdobna część kolczyka może posiadać jednak nawet plastikowe, tkaninowe czy skórzane dodatki. Materiały te determinują rodzaj biżuterii: szlachetna lub nieszlachetna, czyli tzw. sztuczna, która cieszy się ostatnio dużą popularnością.

Kolczyki bywają często ulubioną częścią kobiecej biżuterii - na ich wybór poświęcamy sporo czasu, zwracając uwagę na takie detale jak rodzaj zapięcia czy dopasowanie do kształtu twarzy. Ozdoba ta może być również świetnym pomysłem na prezent dla żony, dziewczyny, mamy i przyjaciółki. Eleganckich, delikatnych kolczyków nigdy nie mamy zbyt wiele, a bardzo duża oferta przeróżnych wzorów na pewno zagwarantuje nam możliwość wyboru niezwykle oryginalnego podarunku. Co sezon pojawiają się także nowe, szczególnie modne kolczyki, w które z chęcią zaopatrują się wszystkie fashionistki. Największym hitem są oczywiście te od topowych projektantów, z wygrawerowanym, widocznym logo. W ich przypadku warto zwrócić uwagę, by nie przesadzić z pozostałymi ozdobami.

Kobiecie kolczyki

Wiele kobiet, decydując się na zakup nowych kolczyków, zwłaszcza jeżeli mają być to ozdoby wykonane ze szlachetnych i drogich materiałów, dokładnie analizuje ich kształt oraz rodzaj zapięcia. Dzięki dopasowaniu kobiecych kolczyków do kształtu twarzy ich właścicielki, możemy optycznie zredukować ewentualne mankamenty naszej urody i uwydatnić największe atuty.

Bigle, czyli zawieszki do kolczyków, zawierające zapięcie, mogą być otwarte lub zamknięte. Istnieje wiele ich odmian, takie jak np. bigle angielskie, kajdanki, a także sztyfty - czyli jedne z najpopularniejszych. Ich potoczna nazwa to wkrętki. Są zazwyczaj stosowane przy mniejszych modelach kolczyków, a kobiety uważają je za najwygodniejsze. Dobierając konkretny egzemplarz kolczyków do kształtu twarzy, najlepiej kierować się zasadą odwrotności - tak więc do twarzy kwadratowej wybierzmy smukłe, podłużne kolczyki, np. łezki; do trójkątnej - kolczyki zwężane ku górze a szersze na dole; do okrągłej - długie i wiszące, a w przypadku twarzy owalnej najlepsze będą ostre formy geometryczne. Koniecznie unikajmy kolczyków, których kolorystyka zbliżona jest do odcienia naszych włosów, ponieważ w takim zestawieniu nie będą widoczne!

Pamiętajmy, że nie wszystkie modele kolczyków nadadzą się na każdą okazję - warto więc np. do stroju biurowego nosić tylko klasyczną i skromną biżuterię, wykonaną ze złota, srebra lub kamieni półszlachetnych. Na wieczorne wyjście na imprezę natomiast wszystko jest dozwolone - nawet plastikowe, świecące koła i kolorowe pióra.

Obejrzano 60 z 18213 produktów