Lakiery do paznokci, kolekcja lato 2024

5 produktów

Modne kolory
lakierów do paznokci

Można z pewnością stwierdzić, że kolorowe lakiery do paznokci to prawdziwy hit ostatnich lat. Chyba żaden inny kosmetyk nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, a salony stylizacji paznokci możemy znaleźć na każdym kroku. Niektóre kobiety ozdabiają swoją płytkę paznokcia prawdziwymi dziełami sztuki, malując na nich złożone pejzaże, bajkowe motywy czy stosując kryształkowe i cekinowe ozdoby. Jaki jeszcze manicure jest hitem w tym sezonie, przeczytacie w naszym przeglądzie najnowszych trendów!

Modne lakiery do paznokci używamy dziś w celu ozdoby płytki paznokcia, ale także by go zregenerować lub ochronić. Nawet kolorowe lakiery posiadają w sobie substancje utwardzające czy wygładzające, dzięki którym paznokcie nie łamią się i nie rozdwajają. Walory estetyczne można więc połączyć z pielęgnacyjnymi.

Chyba żaden inny kosmetyk kolorowy nie ma tak długiej historii - pierwsze lakiery pojawiły się już 3000 lat p.n.e.! W Chinach, przede wszystkim wśród damskiej części arystokracji, używano złotych, czerwonych i srebrnych mieszanek, stworzonych z wosku i barwników roślinnych. Tak ozdobione paznokcie były oznaką wysokiego statusu społecznego.

Współczesna wersja lakieru pojawiła się w 1932 roku, za sprawą Charles’a Revsona, założyciela marki Revlon. To właśnie ta firma jako pierwsza zaprezentowała w pełni kryjący lakier do paznokci, który produkowany jest do dziś. Jego skład został jednak nieznacznie zmodyfikowany - wycofano przede wszystkim substancje mające szkodliwy wpływ na płytkę paznokcia.

Obecnie wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez starannie przygotowanego manikiuru. Niektóre z nas wykonują te zabiegi samodzielnie, inne natomiast odwiedzają studia i salony kosmetyczne. Wzory, kolory i struktury zdobień podlegają sezonowym trendom, a wypielęgnowane paznokcie są dla wielu z nas największą wizytówką, a nawet sposobem na wyrażenie własnej osobowości - możemy bowiem stworzyć grafiki zawierające ulubione cytaty, symbole czy postaci z kreskówek. Do wyboru mamy zarówno tradycyjne, błyszczące emalie, jak i dziesiątki urozmaiconych struktur - matowe, piaskowe, lustrzane, metaliczne, z drobinkami, neonowe… Za ich pomocą stworzymy niezwykle oryginalne wzory, które dopasować możemy nawet do okazji - wakacji, urodzin czy świąt. Paleta kolorów lakierów do paznokci dostępnych na rynku jest ogromna, w związku z czym ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Nie zapomnijmy także o pomocnych dodatkach, takich jak lakier bazowy, odżywka, utwardzacz czy nabłyszczacz.

Obejrzano 5 z 5 produktów