Okulary dziecięce, zima 2023/2024

100 produktów

Okulary dziecięce przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka znajdziesz na Allani.pl!

Słoneczne dni często przynoszą pozytywne nastawianie do życia, możliwość długiego przebywania na powietrzu, a także dużo radości. Piękna pogoda cieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jednak takie warunki atmosferyczne to również niebezpieczeństwo związane z promieniami słonecznymi. Chroń swoje dziecko przed słońcem, wybierając dla niego jak najlepsze okulary dziecięce przeciwsłoneczne.

Okulary dziecięce przeciwsłoneczne w ofercie Allani.pl

Wejdź na Allani.pl, serwis, który przypomina wirtualną galerię handlową. U nas w jednym miejscu znajdziesz oferty wielu cenionych i lubianych sklepów. W dodatku liczne promocje i wyprzedaże, sprawią, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Jeśli Twoje dziecko przepada za bajkami Disneya, nie wahaj się, przejrzyj okulary dziecięce Disney na Allani.pl. Takie okulary muszą przecież, obok niezbędnej ochrony, podobać się Twojemu dziecku!

Jak powinny chronić okulary dziecięce?

Cały organizm dziecka dopiero się kształtuje. Również delikatniejsze niż u dorosłych oczy dzieci, bardziej narażone są na działanie promieni słonecznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie okulary dziecięce przeciwsłoneczne. Takie okulary powinny być przede wszystkim wygodne, inaczej dziecko po prostu nie będzie chciało ich nosić i tym sposobem nie będzie chronione przed słońcem. Dla dziecka najistotniejszy będzie przede wszystkim wygląd okularów. Dla nas natomiast najważniejszy powinien być aspekt ochronny. Okulary dziecięce muszą zawierać filtr UV, najlepiej będzie jeśli zwrócisz uwagę, czy okulary posiadają oznaczenie UV400. Taka ochronna będzie odpowiednia, okulary dziecięce przeciwsłoneczne z tym oznaczeniem filtrują aż 99% promieni UVA i UVB. Znajdziesz je na Allani.pl w ofercie marek, takich jak Reserved, Maximo czy Sinsay. Do tego, przez wzgląd na kwestie praktyczne, ważna jest trwałość okularów. Dziecko jest przecież niezwykle aktywne, podczas zabaw łatwo o upadki i uszkodzenia. Dlatego warto wybrać okulary wykonane z elastycznych materiałów, ewentualnie pomyśleć o pasku na szyję do okularów. Dobrze mieć też etui chroniące okulary przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami.

Jak chronić oczy dziecka? Okulary przeciwsłoneczne dziecięce i odpowiednie podejście!

Okuliści radzą, by w swoim postępowaniu zwrócić uwagę na cztery aspekty, które pomogą lepiej chronić oczy dziecka.
    -Sprawdź, czy okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka mają solidny poziom ochrony soczewek – 100% ochrony UV lub ochronę UV400, blokującą zarówno promienie UV-A, jak i UV-B. Soczewki polaryzacyjne odbijają światło, ale nadal muszą mieć ochronę przed promieniowaniem UV. Jeśli masz obawy, rozważ okulary przeciwsłoneczne typu wraparound, które blokują więcej promieni UV.
    - Chroń oczy swojego dziecka nawet wtedy, gdy jest pochmurno. Pamiętaj, że chmury nie blokują promieniowania UV. Promieniowanie UV przenika przez chmury do Twoich oczu.
    - Nigdy nie pozwalaj dziecku patrzeć bezpośrednio w słońce, ponieważ słońce może uszkodzić siatkówkę. Pamiętaj, że promieniowanie UV jest najsilniejsze w godzinach południowych i wczesnopopołudniowych, zwłaszcza gdy odbija się od wody, lodu lub śniegu.
    - Dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne od możliwie jak najwcześniejszego momentu i zawsze, gdy przebywają w nasłonecznionym miejscu.
Naprawdę nie ma na co czekać, jeśli Twoje dziecko jeszcze nie dostało swoich okularów dziecięcych. Skorzystaj z serwisu Allani.pl. Postaw na wieloletnią tradycję ochrony oczu, którą zapewnia renomowana marka Ray-Ban i sprawdź, jakie okulary dziecięce Ray-Ban mają w swojej ofercie sklepy, które z nami współpracują.

Obejrzano 60 z 100 produktów