Opaski, kolekcja zima 2023/2024

58 produktów

Modne opaski

ozdoby do włosów , to opaski są coraz częściej wybieraną alternatywą dla toczków, kapeluszy , a nawet biżuterii. W zależności od okazji lub też look'u możemy dobrać idealny model. Mogą być one zakładane, wiązane lub wsuwane. Te zakładane najczęściej wykonane są z plastiku lub metalu, zaś te wiązane i wsuwane z materiału, najczęściej ze wszytą rozciągliwą gumką. Opaski mogą być wąskie lub szerokie, często nawet zakrywają uszy. Form i wzorów też jest wiele. Od jednolitych po kolorowe, w paski, groszki, kratę lub kwiaty. Te metalowe często są zdobione np. przez kokardy lub kwiatki, kryształki lub koronki. Często przyjmują również kształt wieńców np. przypinających wieniec laurowych. Wówczas idealnie wyglądają przy upięciach lub wysokich kokach.

Opaska może mieć różny charakter, najczęściej dopełnia ona stylizacje lub podkreśla jej charakter. Jest ona również symbolem konkretnej epoki. W latach 20 kobiety nosiły je głównie delikatnie nasunięte na czoło lub na jego górna część w formie satynowej wstążki lub koronki z kryształkami na boku lub z przyczepionym wystającym piórem. W latach 50. stawiano już na grube opaski wiązane najczęściej w kokardy. W 70. stawiano na grube, wiązane na dole z tyłu głowy. Zazwyczaj miały pstrokaty wzór. Lata 80. to czas przepasek na czole w jaskrawych kolorach. Obecnie wszystkie te rodzaje są dostępne. Co więcej pojawiają się również nowe mody. Opaska jest doskonałym dopełnieniem zarówno kreacji na wyjątkowe okazie, jak i stroju codziennego lub sportowego. Na szczególne okazje najlepiej postawić na te metalowe lub zdobione, niezależnie czy założymy je do eleganckiej rozkloszowanej sukienki, czy też prostej małej czarnej, sprawią one, że stylizacja będzie wyjątkowa. Te z delikatnym zdobieniem można zestawić z eleganckim zestawem np. spódnicą ołówkową , koszulą i szpilkami. Te wiązane bardzo przypadły do gustu młodym dziewczynom, zaś te materiałowe i rozciągliwe idealnie nadają się dla osób ćwiczących lub uprawiających sport. Dzięki nim zapanujecie nad swoimi włosami podczas nawet najcięższego treningu!

Opaski są więc idealnym rozwiązaniem niezależnie od okazji. Jedyne, co musimy zrobić, to dobrać określony model do jej charakteru. Dzięki nim nie tylko urozmaicisz swoją codzienną stylizację, ale i dodasz sobie szyku podczas wyjątkowej uroczystości.

Obejrzano 58 z 58 produktów