Pikowane kamizelki, kolekcja zima 2022

706produktów

Pikowana kamizelka

Kamizelka to jedna z tych części garderoby, która została przez kobiety pożyczona od mężczyzn. Początkowo noszone były jedynie przez panów, z czasem jednak zawitały także w damskich szafach. Współcześnie, co roku największe domy mody (a za nimi również sklepy sieciowe) prześcigają się w projektowaniu kamizelek o coraz to nowszych fasonach. Wśród wielu modnych modeli kamizelek znajdują się te wykonane ze skóry, jeansu, a nawet futra. Najbardziej powszechnym rodzajem kamizelek są kamizelki pikowane.

Pikowane kamizelki to takie, które powstały z połączenia ze sobą dwóch tkanin oraz warstwy grubej, miękkiej wełny lub bawełny, która ma za zadanie ocieplać ciało. Dzięki tej metodzie warstwa ocieplająca jest równomiernie rozłożona. Z kolei dla projektantów i designerów daje to pole do popisu przy projektowaniu i wykonywaniu materiałów.

Jak nosić pikowane kamizelki? Sprawdzą się zarówno jako ocieplacz, noszony pod ubranie wierzchnie w bardzo zimne dni. Dzięki swojej budowie i braku rękawów, wyglądają bardzo dobrze pod innym ubraniem i nie odznaczają się – mogą za to odrobinę pogrubić sylwetkę. Brak rękawów ma jeszcze jedną ogromną zaletę – dzięki temu kamizelki nie krępują ruchów i są bardzo wygodne, nadają się więc idealnie do biegania czy wykonywania innych aktywności fizycznych. Świetnie sprawdzą się także przy wykonywaniu wszelkich prac na zewnątrz. Pikowane kamizelki nie są jednak tylko praktyczne. Zestawione z odpowiednimi elementami garderoby mogą stworzyć modną stylizację. Taka kamizelka będzie wyglądać świetnie z koszulą z kołnierzykiem. Jeśli chcesz stworzyć casualowy look tak zwanej ‘dziewczyny z sąsiedztwa’, wybierz koszulę w dużą kratę. Do tego dobierz spodnie rurki i ulubioną parę botków lub sneakersów. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby do takiej stylizacji dobrać biżuterię – najlepiej drobną i wykonaną ze srebra lub połączenia srebra ze złotem. Dzięki takiemu detalowi nadasz swojemu casualowemu outfitowi odrobinę elegancji i szyku.

Obejrzano 60 z 706 produktów