Sandały japonki, kolekcja zima 2022/2023

Modne sandały
japonki

Sandały japonki to nic innego jak sandałki połączone ze sobą kilkoma paskami, które przytwierdzone są do podeszwy tak, aby jeden duży palec oddzielony był od reszty. Są bardzo popularnym obuwiem, które nigdy nie wychodzi z mody. Cieszą się popularnością zwłaszcza w wakacje. Doskonale nadają się nad plażę i odpoczynek nad morzem czy jeziorem. Każda kobieta powinna posiadać przynajmniej jedną parę sandałek japonek. Są bardziej stylowe od klapek w tej wersji i nadają się do letnich oraz wiosennych stylizacji. Mogą być uniwersalne – np. białe lub czarne, mogą także być jednokolorowe i proste, lecz także ozdobne – z wymyślnymi paseczkami.

Sandały japonki były w swojej pierwotnej wersji znane już od czasów starożytności. Wykonywano je z rozmaitych materiałów takich jak: skóra, liście palmowe, drewno, m.in. w Egipcie, Rzymie, Grecji, Chinach, Indiach i Afryce subsaharyjskiej. Współczesne japonki wywodzą się prawdopodobnie od tradycyjnych sandałów japońskich „zōri”, przywiezionych przez amerykańskich żołnierzy z Japonii po II wojnie światowej. Zostały ponownie spopularyzowane jako obuwie wakacyjno-plażowe w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku, znów przez wracających z wojny koreańskiej żołnierzy.

Jak i z czym nosić sandały japonki? Nie zakładaj ich nigdy na ważne uroczystości. Warto zakupić także uniwersalną parę w kolorze białym lub czarnym. Do zestawu plażowego nie kombinuj z dodatkami, tylko wybieraj te najzwyklejsze, natomiast na co dzień możesz pokusić się o doczepiane kwiatki i różyczki, a także wiele innych dodatków. Idąc na letnie spacery ubieraj właśnie sandały japonki. Możesz dobrać do nich wtedy zwiewną białą sukienkę lub szorty. Z białą koszulą i jeansową miniówką sandały japonki również będą pięknie się prezentowały. Możesz łączyć je z rozmaitymi topami, koszulkami, jeansami – wszystko co związane ze stylem casualowym. Ponadto luźne i zwiewne ubrania dobrze łączą się z sandałkami japonkami.
215 produktów

Obejrzano 60 z 215 produktów