Spodnie snowboardowe damskie, kolekcja zima 2023/2024

271 produktów

Spodnie snowboardowe dla kobiet

Wybór wszelkiego rodzaju odzieży i obuwia sportowego to bardzo ważne zadanie. To przede wszystkim od niego zależy, jak będziemy czuć się w trakcie uprawiania sportu - czy ubranie nie będzie przemakać, krępować naszych ruchów, czy nie będzie nam zbyt zimno lub gorąco itd. Źle dobrane elementy garderoby mogą nie tylko nam przeszkadzać, ale nawet doprowadzić do kontuzji! Sporty outdoorowe są pod tym względem niezwykle wymagające - skompletowanie pełnej, ciepłej garderoby, która składa się z naprawdę wielu części może zająć sporo czasu. Warto wcześniej się do tego odpowiednio przygotować. Będziemy mogły zrobić to sprawniej, bez stresu, a co najważniejsze, pozostanie nam czasu i cierpliwości na wybranie także ulubionej kolorystyki. Bo w końcu moda obecna jest nawet na górskich stokach!

Spodnie snowboardowe to podstawa garderoby każdego miłośnika jazdy na desce. Przede wszystkim mają za zadanie zapewnić nam ciepło, po drugie zabezpieczyć przed śniegiem, a co za tym idzie przemoknięciem i po trzecie zabezpieczać naszą skórę przy upadkach i potknięciach. Podstawą przy ich wyborze jest oczywiście odpowiednia tkanina - współcześnie rzadziej stosuje się już ortalion, na rzecz tkanin technicznych z membraną. Membrana ma za zadanie zabezpieczać nas przed czynnikami zewnętrznymi, ale też odprowadzać wilgoć na zewnątrz - jest to więc specjalna warstwa “oddychająca”. Najlepszej klasy membrana to tzw. GORE-TEX. Spodnie więc mogą różnić się między sobą poziomem wodoszczelności. Te najlepsze praktycznie nie przepuszczają wody, natomiast pozwalają naszej skórze na swobodne oddawanie potu, dzięki czemu w trakcie szaleńczej jazdy po stoku na pewno się nie zgrzejemy, a co za tym idzie, nie nabawimy przeziębienia.

Przy wyborze spodni snowboardowych koniecznie zwróćmy także uwagę na warstwę wewnętrzną, tzw. ocieplenie. W tym przypadku świetnie sprawdzają się tkaniny polarowe, które bardzo dobrze ogrzewają, są lekkie i jednocześnie przewiewne. Istotne będą także inne detale, w postaci szelek, ściągaczy, wywietrzników i kieszonek. One także wpływają na poziom naszego komfortu. Kiedy wszystkie aspekty “techniczne” zostały już przez nas przemyślane, z powodzeniem możemy przejść do najprzyjemniejszej części, czyli wyboru kolorystyki. Spodnie możemy dopasować do kurtki, zaopatrując się w zgrany komplet, lub stawiając na ciekawy kontrast. Ty sama decydujesz, w czym będziesz szaleć na desce!

Obejrzano 60 z 271 produktów