T-shirty oversize, kolekcja jesień 2022

T-shirty oversize

T-shirty oversize to jedne z najbardziej popularnych t-shirtów, które są dostępne na rynku. Historia t-shirta sięga ponad 100 lat. Początkowo był noszony przez mężczyzn jako część bielizny. Po ewolucji, którą przeszedł jest używany zarówno przez panów jak i kobiety. Słowo t-shirt pochodzi od kroju koszulki, który charakteryzuje się tym, że wygląda jak litera T. Stąd przed shirt co oznacza koszulą umieszczono literkę T co w dosłownym tłumaczeniu oznacza podkoszulek

Pytanie jakie się nasuwa prawie każdemu: skąd ten najzwyklejszy podkoszulek zyskał taką sławę? Odpowiedź jest prosta! Przyczyniło się do tego kino i popkultura. Gwiazdy wielkiego ekranu, a zwłaszcza James Dean w słynnym filmie „Buntownik bez powodu” zasłynął ubrany w biały prosty t-shirt.

Krój oversize jest uwielbiany chyba przez każdego. Pasuje do wszystkich typów figur. Potrafi ukryć zbędne kilogramy, a do tego jest bardzo wygodny. Jest noszony już od lat 90 XX wieku i nadal nie wyszedł z mody. Zobacz też, jak jeszcze kreować styl oversize i dla kogo tego rodzaju stylizacje będą najlepsze.

T-shirty oversize są jednym z najbardziej podstawowych elementów garderoby i raczej ciężko znaleźć osobę, która nie posiadałaby takiego w swojej szafie! Nadaje się zarówno na co dzień, do ćwiczenia czy też na wieczorne wyjście. Oczywiście kwestia tego z czym go połączymy. Krój oversize ma to do siebie, że jeśli zdecydujemy się na szerszą górę to raczej powinnyśmy unikać równie szerokiego dołu bo sprawi to wrażenie jakbyśmy włożyli na siebie worek. Tak więc decydując się na t-shirt oversize postaraj się go połączyć np. z rurkami, a na pewno będziesz się świetnie prezentować. Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo wiele modeli koszulek. Począwszy od różnych krojów, które mogą być podziurawione lub z frędzlami skończywszy na wielości kolorów i co za tym idzie mnogości napisów czy też rysunków, które mogą zagościć na podkoszulku.

Wybierając swój oversize t-shirt zastanów się na jaką okazję go założysz i czy ma być on podstawowym składnikiem Twojej stylizacji. Jeśli wybierasz raczej prosty klasyczny oversize t-shirt bez żadnych napisów śmiało możesz pokusić się np. o ołówkową spódnicę i szpilki, a będzie to idealny zestaw do biura. Jeśli jednak wybierasz się na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi postaw na szeroki t-shirt, który będzie porozcinany lub bogato zdobiony, a do tego załóż rurki z dziurami na kolanach i sandały botki, a na pewno będziesz się dobrze czuła w takim zestawie!
369 produktów

Obejrzano 60 z 369 produktów