Zapachy, lato 2024

24 produktów

Zmysłowe perfumy damskie

Perfumy to płynne kosmetyki, mające za zadanie nadać naszej skórze subtelnego zapachu. Składają się z olejków zapachowych i rozpuszczalników, takich jak np. Alkohol. Możemy wyróżnić perfumy właściwe (ekstrakty perfum), wody toaletowe oraz wody perfumowane. W praktyce kosmetyki te zazwyczaj różnią się trwałością i intensywnością zapachu. Po zetknięciu się ze skórą, alkohol wyparowuje lub wchłania się, a na naszym ciele pozostają jedynie olejki. Mogą one przybierać różną woń, w zależności od naszego indywidualnego zapachu.

Najbardziej istotnym elementem zmysłowych perfum jest kompozycja zapachowa, czyli mieszanina olejków, dzięki której osiągamy unikalną woń, charakterystyczną np. Dla danej marki czy linii kosmetycznej. Pięknie zapakowany zapach, w ozdobnej buteleczce, jest jednym z najczęściej kupowanych prezentów. Jeśli znamy gusta osoby obdarowywanej i poświęcimy wystarczająco czasu na wybór, możemy być pewni, że podarujemy coś wyjątkowego - zapach będzie towarzyszył przez wiele dni, kojarzył się z magicznymi chwilami czy po prostu ukochaną osobą. Na dodatek ciężko znaleźć kobietę, która nie lubiłaby dostawać perfum. Niektóre z nas nawet posiadają spore kolekcje flakoników, a oczywiście ciągle im mało. Odpowiednio dobrany zapach może dodać nam pewności siebie i zadziałać lepiej niż idealna kreacja czy nowa fryzura.

By choć trochę ułatwić wybór idealnych perfum, bez względu na to, czy planujemy zakup dla siebie, czy na prezent, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami i podpowiedziami. Przede wszystkim perfumy zazwyczaj dobieramy do pory roku i pory dnia - zimą i wieczorami wybieramy zapachy cięższe, latem i na dzień - lżejsze. Co dokładnie oznacza to w praktyce? Na imprezę czy wieczorną kolacje odpowiednie będą bardziej wyraziste perfumy, inspirowane egzotyką, z nutami pomarańczy, jaśminu, drzewa sandałowego, żywicy bursztynowej czy czarnego pieprzu. Latem możemy natomiast sięgnąć po świeże i orzeźwiające, z dodatkiem olejków cytrusowych, jabłkowych, ogórkowych i oczywiście kwiatowych, takich jak konwalia, frezja i lotos.

Aby zmysłowy zapach perfum utrzymał się na naszym ciele jak najdłużej, najlepiej zaaplikujmy go w miejscach o podwyższonej ciepłocie, gdzie mocniej pulsuje krew: na nadgarstku, szyi, zagięciu ramion. Decydując się na spryskanie odzieży, musimy być bardzo uważni, gdyż płyn może zniszczyć tkaninę. Najlepiej perfumować czyste, nawilżone ciało. By zapachy się nie mieszały, wybierzmy bezzapachowy balsam do ciała lub kosmetyk z tej samej linii. Coraz częściej możemy kupić całe zestawy, które są zresztą idealną opcją na prezent.

Obejrzano 24 z 24 produktów