Biustonosze koronkowe, kolekcja zima 2022

6856produktów

Kobiece biustonosze
koronkowe

Biustonosze koronkowe nie dość, że ślicznie wyglądają to do tego są wygodne. Biustonosz to rzecz bez, której żadna kobieta nie jest w stanie się obejść. Jest dostępnych bardzo wiele modeli i rodzai tej części bielizny. Firmy zajmujące się produkcją bielizny coraz częściej prześcigają się w tym kto zrobi jakiś ciekawszy model i zaskoczy tak aby nabyć sobie klientki.
Historia koronki sięga do czasów starożytności. Jednak bardziej szczegółowe wzmianki na ten temat dotyczące Europy sięgają XV w. Początkowo Wenecja i Flandria były głównymi producentami koronek, ale później zyskały one popularność na całym kontynencie. Zwłaszcza zafascynowani nimi byli Francuzi. Początkowo koronki były oznaką bogactwa i statusu społecznego na równi z biżuterią. Był to towar trudno dostępny i drogi. Po zmechanizowaniu produkcji obecnie każda z nas może cieszyć się tym ozdobnikiem.

Historia biustonoszy podobnie jak koronki sięga czasów starożytnych. Najpierw były to zwykłe bawełniane opaski, później zniekształcające ciało gorsety aż nareszcie za sprawą rozdzielenia gorsetu powstały staniki takie jakie znamy do dziś.
Od kiedy zaczęto nosić koronkową bieliznę? Znaleziska są podobne do obecnych biustonoszy i pochodzą z XV wieku. Obecnie koronkowe biustonosze są co raz bardziej popularne i nie są tylko sezonowym odkryciem. Z założenia są to dwa koronkowe trójkąty z dodatkiem bawełny, które są połączone paskiem z zapięciem i posiadają ramiączka. Elementy ozdobne wykonane z koronki przybierają różne formy. Są to zdobione ramiączka, miseczki lub też koronka tworzy swego rodzaju delikatny gorset. Wszystko zależy od tego na co się zdecydujemy. Jak nosić taki stanik? Częściej możemy się spotkać z małymi rozmiarami ponieważ są one zazwyczaj przeznaczone dla posiadaczek małego biustu ponieważ nie podtrzymują odpowiednio dużych piersi lecz je tylko zakrywają. Ale nie ma się co martwić w dużych rozmiarach też są dostępne tylko trzeba się zastanowić czy są na pewno odpowiednie dla mojego biustu i czy nie będą mnie krępować. Nosić je można zarówno pod zwykłe bluzki tak jak na co dzień każdy inny model biustonosza lub jeśli chcemy go zaprezentować to możemy założyć delikatnie prześwitującą koszulkę. Drugie zestawienie na pewno nie jest odpowiednie do pracy lub na formalne spotkania lecz raczej na wieczorne wyjście ze znajomymi. Gdy mamy bardziej zabudowaną koronkę na sobie zawsze można założyć bluzkę z większym dekoltem, a na pewno trochę koronki wyjdzie na wierzch, aby się zaprezentować. Wybierając wzór biustonosza koronkowego przede wszystkim zastanów się jak go chcesz nosić!