Bluzy rozpinane, kolekcja wiosna 2021

1905produktów

Bluzy rozpinane

Bluzy rozpinane na początku swojego istnienia pełniły funkcję okrycia zakładanego pod kurtkę lub męskiej bielizny. Podchodzono do nich czysto praktycznie. Chodziło o zatrzymanie ciepła w chłodniejsze dni. Następnie chodzili w nich sportowcy i pracownicy fizyczni. Dopiero kilkadziesiąt lat później, rozpinana bluza stała się symbolem młodzieżowych drużyn sportowych, skąd wyemigrowała do subkultur. Dziś bluza ma charakter dość uniwersalny, i zdobywa coraz więcej zwolenników. Uznawana jest za symbol dobrego stylu, młodego ducha i zakładana jest również do casualowych stylizacji.

Obecnie bluzy rozpinane dostępne są w wielu rodzajach i fasonach. Szyte są z różnych, czasami składających się z kilku w jednym modelu materiałów. Mnogość kolorów nie zna granic. Bluzy mogą być jednolite bądź wzorzyste, z nadrukami grafik, napisami, np. hasłami, cytatami – zarówno z przodu, z tyłu, jak i na rękawach. Zamki też nie są przypadkowe, producenci wszywają je z myślą o wyjątkowości danego modelu. Rozpinane bluzy znacznie częściej spotyka się w wersji z kapturem, zarówno dzięki praktycznemu zastosowaniu w ochronie przed zimnem oraz wiatrem, jak i stylowemu wyglądowi. Kaptury mogą również być zadrukowane, mogą wyodrębniać się innym, zwracającym uwagę kolorze.

Bluzy rozpinane adresowane są dla wszystkich kobiet. Mogą je nosić te wysokie, niskie, szczupłe, jak i pulchniejsze. Odpowiedni fason doda kilogramów, lub odejmie. Może sprawić, że kobieta będzie wyglądała na wyższą, lub niższą. Dodatkowo zamocowany suwak można zapiąć lub rozpiąć, w zależności od naszych preferencji. Modne jest noszenie bluzy rozpiętej do połowy lub 2/3 długości.

Ze względu na swoją uniwersalność, z rozpinanymi bluzami można stworzyć wiele stylizacji. Te najpopularniejsze są utrzymane w sportowym tonie – idealne do klubu fitness lub poranny spacer. Rozpinaną bluzę można traktować zarówno jako okrycie spodnie – nosząc podobnie do swetra, jak i wierzchnie, w zastępstwie kurtki. Z bluzą rozpinaną świetnie komponują się T-shirty, koszulki polo lub koszule. Stylowo wyglądają z jeansami, zwłaszcza z wywiniętymi nogawkami, ale alternatywą są spodnie materiałowe czy legginsy. Do bluz najbardziej pasują trampki lub adidasy. Stylizację można dopełnić plecakiem i czapeczką z daszkiem.