Czapki zimowe męskie, kolekcja lato 2021

3131produktów

Modne czapki
zimowe męskie

Moda zimowa to zawsze ogromne wyzwanie – ubierać się ciepło czy ładnie? Ostatnio jednak ta pora roku w Polsce pozwala nam na trochę więcej swobody jeśli chodzi o grubość ubrań i ilość warstw, jakie musimy na siebie zakładać. Mimo to jednak nadal ani rusz bez grubych kurtek, a czapki, szaliki i rękawiczki będą dodatkowym atutem.
Moda męska, mimo że nieco bardziej ograniczona niż damska, nadal daje pewne pole do popisu. Zimą dodatki są kluczowe – dlatego mężczyźni ogrom uwagi poświęcają na przykład wyborowi czapki zimowej.

Najpopularniejsze czapki męskie to prawdopodobnie tak zwane beanie. Są to czapki minimalistyczne, jednokolorowe, czasami posiadają też napisy albo dyskretne grafiki. Powstają jednak ze średniej grubości materiałów, więc nie będą się nadawały na zbyt duże mrozy. Jednak nie bójcie się, moda męska przewiduje coś także na większe mrozy. Są to czapki z bardzo grubych materiałów, które ochronią głowę przed upływem zbyt dużej ilości ciepła. Zazwyczaj występują w wersji wielokolorowej, na przykład w pasy, jednak nadal są to neutralne barwy. Często też takie czapki mają ozdobny pompon, a nawet zabawne teksty czy jedno słowo napisane ciekawą czcionką. Kolejną zimową propozycją dla mężczyzn są cienkie czapki sportowe. Ich grubość może zniechęcać, jednak materiały użyte do ich uszycia zapewniają ciepło, a nie ograniczają ruchów i gwarantują swobodę. Będą idealne na wyprawy w góry albo krótkie wycieczki – zawsze tam, gdzie nie możemy pozwolić sobie na zbyt duży i zbyt ciężki bagaż. Zimą popularne są też czapki uszatki, czyli grube czapki z elementami futra, które zasłaniają całą głowę, a także uszy. Są jednocześnie praktyczne i stylowe, czyli takie, jaka powinna być moda.

Do czego nosić?

Czapka uszatka to propozycja na bardzo wysokie mrozy, więc najlepiej załóż do niej grubą kurtkę parkę i ciepłe buty zimowe, na przykład klasyczne trapery. Obowiązkowymi elementami będą też ciepłe rękawiczki i szalik do kompletu.
Czapki beanie możesz nosić przy niezbyt niskich temperaturach, więc przy odrobinie szczęścia wystarczy założyć średniej grubości zimową kurtkę i wysokie sneakersy. Najlepiej jednak jeśli buty będą choć trochę ocieplane.
Czapki sportowe natomiast nie muszą być grube, wystarczy że zostaną uszyte z odpowiednich, dobrej jakości, materiałów. To samo tyczy się sportowego ubrania na zimowe wyprawy, które nie musi być grube, ale warto przed jego kupnem poradzić się specjalisty. Nie zaszkodzi natomiast założenie ciepłych, grubych skarpetek w abstrakcyjny wzór – tak, żeby poprawić sobie humor podczas wspinania się po trudnych szlakach.