Jeansy męskie, zima 2022

7815produktów

Męskie spodnie jeansowe

Jeansy to najpopularniejszy rodzaj spodni męskich. Wielu panów w zasadzie nie posiada w swojej szafie innych modeli, z powodzeniem nosząc ulubione spodnie zarówno do pracy, jak i po godzinach. Skąd taka popularność i uniwersalność tych granatowych spodni?

Jak zapewne nie każdy z nas wie, pierwsze jeansy zaprojektowane zostały w 1871 roku przez Jacoba W. Davisa i Leviego Straussa, a ich odbiorcami byli głównie rolnicy i robotnicy. Do codziennej garderoby denim zaczął wkraczać dopiero w I połowie XIX wieku, jak to się zdarzało już nie raz, za sprawą armii. Amerykańscy żołnierze nosili spodnie i kurtki z niebieskiego jeansu, który był niezwykle wytrzymałym materiałem. W kolejnych latach spodnie te stawały się coraz bardziej popularne, głównie za sprawą największych gwiazd kina, telewizji i muzyki, takich jak Marlon Brando, James Dean czy Elvis Presley. Na ulice trafiły przede wszystkim dzięki subkulturom i rockowym gwiazdom. Z biegiem lat stały się prawdziwym symbolem tego, co amerykańskie. Dziś mocno kojarzą się z popkulturą i młodzieżowym luzem. Noszone są przez wszystkich, na całym świecie. Zarówno małe dzieci, jak i mężczyźni i kobiety w każdym wieku, a nawet osoby starsze, chętnie wybierają te spodnie nie tylko w zestawieniach casualowych, ale też bardziej eleganckich.

Modne jeansy dla mężczyzn

Materiał typu dżins to nic innego jak specyficzny rodzaj bawełny, szytej w skośny splot. Nazwa indygo, określająca najpopularniejszy kolor klasycznych, denimowych spodni, pochodzi od naturalnego barwnika, jakim na początku produkcji tych spodni farbowano materiał. W drugiej połowie XX wieku zaczęły jednak pojawiać się także jaśniejsze i ciemniejsze odcienie, następnie czarne, a dziś możemy kupić jeansy w zasadzie w całej palecie barw, od jasnych pasteli przez intensywną czerwień czy zieleń.

Oprócz standardowych zestawień z koszulką czy swetrem modne jeansy męskie założyć możemy także do marynarki i koszuli. Połączenie to jest jednak dość ryzykowne i warto zwrócić uwagę, jakie fasony i kolory wybrać, by nie zaliczyć modowej wpadki. Przede wszystkim najważniejsze by marynarka, którą zestawiać będziemy ze spodniami nie pochodziła od wizytowego garnituru. Wieczorowa, elegancka tkanina z połyskiem to nienajlepsze rozwiązanie. Idealne będą natomiast bardziej sportowe fasony, z flaneli lub wełny, z detalami obniżającymi formalność marynarki, takimi jak łaty na łokciach czy nakładane kieszenie. Najlepiej postawić na gładkie, ciemnogranatowe spodnie bez cieniowań i wytarć. Uwagę należy zwrócić również na ich ogólną estetykę - wypchane kolana i przetarte zagięcia być może nie będą przeszkadzać w zestawieniu z bluzą, ale do marynarki zdecydowanie się nie nadają.

Polecane produkty

Produkty

Obejrzano 60 z 7815 produktów