Koszulki polo męskie, lato 2022

Modne koszulki polo męskie

Koszulka polo to T-shirt urozmaicony kołnierzykiem i dekoltem zapinanym na guziki, a czasem także małą kieszonką na piersi. Zazwyczaj wykonana jest z miękkiej bawełny, która idealnie sprawdza się w trakcie letnich i wiosennych dni. Jest noszona zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, choć ostatnio to wśród panów cieszy się większym powodzeniem. Może być elementem stroju sportowego, casualowego lub tzw. smart casual, czyli sportowej elegancji. Wybierana jest zazwyczaj jako ciekawa alternatywa między zwykłym podkoszulkiem a elegancką koszulą.

Historia męskiej koszulki polo jest bardzo ciekawa. Zaprojektował ją Renee Lacoste i początkowo służyła wyłącznie sportowcom, zwłaszcza na korcie tenisowym. Sam Renee był wielokrotnym medalistą tenisowych turniejów. W 1927 roku umieścił na koszulce małe logo w kształcie krokodyla, które nawiązywało do jego pseudonimu sportowego. Choć początkowo koszulki polo produkowano jedynie w białym kolorze, Renne Lacoste zdecydował się na dość odważny krok - nie dość, że zastosował w modelu krótki rękaw, to wypuścił na rynek intensywne i odważne kolory. Dzięki temu sportowa koszulka z kołnierzykiem przeniknęła do codziennej garderoby i jest z powodzeniem noszona do dziś. Obecnie najczęściej spotkać można modele wykonane z tzw. tkaniny typu pika (pique), której faktura jest bardzo wytrzymała i jednocześnie przewiewna, dzięki specyficznemu układowi włókien.

Sportowe koszulki polo
dla mężczyzn

Modna i wygodna, sportowa koszulka polo dla mężczyzn w obecnym wydaniu została wypromowana przez zwolenników stylu preppy, który łączy elementy eleganckie ze sportowymi. Styl ten stworzyli zamożni studenci z tzw. ligi bluszczowej, skupiającej najlepsze uczelnie z USA. Charakteryzuje się on przede wszystkim minimalizmem i wykorzystaniem wyłącznie materiałów wysokiej jakości. Dzięki pewnego rodzaju “elitarności” był chętnie kopiowany przez szerokie kręgi osób, które nie mogły sobie pozwolić na członkostwo w zamożnych klubach i bractwach. Koszulka polo stała się jednym z jego ulubionych elementów.

Jak obecnie nosić koszulkę polo, z czym ją zestawiać i na jakie okazje zakładać? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość materiału, sposób uszycia i inne detale, takie jak dobrze usztywniony kołnierzyk czy wygląd guzików. Pamiętajmy także, by materiał był dobrze odprasowany i nie zmechacony. Koszulkę możesz włożyć do spodni (jeśli zestawiasz ją np. z marynarką) lub pozostawić na zewnątrz (zestaw sportowy, np. ze sneakersami i jeansami). Jeśli jesteśmy zwolennikami klasyki, postawmy na ponadczasową biel. Latem możemy sięgnąć także po delikatne pastele - błękit lub róż. W przypadku połączeń polówki z marynarką, zwróćmy uwagę, by kolory były stonowane i jednolite, bez zbędnych wzorów i aplikacji.
6263 produktów

Obejrzano 60 z 6263 produktów