Kurtki męskie bomber jacket, wiosna 2024

1141 produktów

Kurtki męskie bomber jacket to jeden z największych hitów ostatnich lat

Te kurtki na dobre weszły do modowego kanonu. Nie ma kraju czy miasta, który by ich nie znał. Kurtki męskie bomber jacket to jeden z większych hitów odzieżowych ostatnich lat. Przemawia za nimi przede wszystkim uniwersalność – to kurteczki, które możesz wykorzystać jako lekkie odzienie wierzchnie w przypadku cieplejszych dni lub kurtkę chroniącą Cię przed chłodem w dni charakteryzujące się niższymi temperaturami.

Bomberki pozwalają na warstwowe ubieranie się, dają wiele możliwości stylizacyjnych, a jeśli wybierzesz wersję ocieplaną: możesz nią nawet zastąpić kurtkę zimową, ponieważ jakie są ostatnio zimy w naszym kraju każdy dobrze widzi.

Kurtki męskie bomber jacket – z wojska na wybiegi marsz!

Pierwotnie były znane jako kurtki lotnicze czy kurtki pilotki, ewentualnie kurtki flyers – do dzisiaj zresztą są tak nazywane. Kurtki męskie bomberki zostały stworzone przez Zarząd Odzieży Lotniczej Armii USA w 1917 roku, aby zapewnić pilotom z I wojny światowej ciepło w nieizolowanych, odkrytych kokpitach pierwszych samolotów myśliwskich.

W okresie międzywojennym projekt kurtki lotniczej ewoluował wraz z postępem lotnictwa. Ponieważ kokpity stawały się coraz bardziej zamknięte, coraz mniejsze i obciążone technologią, wprowadzono nowy styl, a mianowicie skórzaną kurtkę armii amerykańskiej typu A-1, miało to miejsce 1927 roku.

Model A-1 miał dzianinowy pas i mankiety, które nie tylko izolowały kurtkę od zimnego powietrza, ale także nadawały jej wyjątkowy, dopasowany krój oraz wysoki stan. Ten właśnie element, a więc dzianinowe mankiety, pas oraz kołnierz położyły podwaliny pod znaną nam dziś nowoczesną kurtkę bomberkę męską.

W 2011 wyszedł film „Drive” z Ryanem Goslingiem, dzięki któremu świat zakochał się w spektakularnej, srebrnej bomberce z naszytym złotym skorpionem na plecach. Projektanci i marki sieciowe rzucili się jak szaleni, by produkować coraz to nowe wersje bomberki. Dzisiaj w swoim portfolio posiadają je takie marki jak Reserved, Cropp czy House. Adidas, Nike lub Puma, Karl Lagerfeld, Tommy Hilfiger i Hugo Boss – bomberki wszystkich wymienionych marek kupisz za pośrednictwem naszego serwisu. Wybór kurtek męskich na Allani.pl jest bardzo duży. Na pewno znajdziesz taką bomberkę, która zaspokoi Twoje potrzeby. Czas na zakupy!

Szukasz modnej i niedrogiej kurtki męskiej bomberki? Allani.pl to dobry adres!

Dzięki naszemu serwisowi kupisz bomberkę w każdym stylu i kolorze, z każdego rodzaju materiału. Dużą popularnością cieszą się bomberki skórzane oraz jeansowe. Do klasyki gatunku należą jednak bomberki z tkanin wodoodpornych. Dla miłośników ekstrawagancji znajdą się bomberki w ciepłych i jaskrawych kolorach, z printami zwierzęcymi lub nadrukami sportowymi czy też wzorami w stylu azjatyckim.

Dla zwolenników klasyki, mamy beżowe i czarne, a także nawiązujące do subkultury punkowej bomberki oliwkowe oraz bordowe. Znajdziesz u nas gładkie kurtki z ociepleniem lub bez – w zależności od tego, czy chcesz swoją nową kurtkę wykorzystać również zimą, czy tylko nosić ją w cieplejsze dni.

Jeśli polujesz na okazje, świetnie trafiłeś – zwróć uwagę na nasze kody promocyjne, dzięki którym znajdziesz dla siebie modną i niedrogą kurtkę bomberkę męską. Pomogą Ci w tym celu trwające cały rok wyprzedaże: wystarczy, że klikniesz tylko raz z boku ekranu w odpowiednie pole, a ujrzysz wszystkie kurtki męskie z wyprzedaży! Znajdź swoją wymarzoną kurtkę bomberkę już dziś na Allani.pl

Obejrzano 60 z 1141 produktów