Kurtki parki, kolekcja zima 2022

1486produktów

Kurtki parki

Parka to ciepła kurtka z obszernym kapturem (zazwyczaj wykończonym futerkiem), która idealnie łączy ze sobą cechy odzieży sportowej z elegancją. Już od kilku sezonów cieszy się wielkim powodzeniem wśród kobiet, które na chłodny okres roku decydują się właśnie na ten model. Oczywiście nie bez powodu. Jest ciepła, wygodna, a przy tym świetnie wygląda! Dzięki niej panie mogą tworzyć idealne stylizacje nawet zimą, a przy tym nie martwić się o podstawowe funkcje, jakie powinna pełnić każda kurtka zimowa. Oferowane na rynku parki są do siebie podobne pod względem fasonu, jednak odróżniają je niebanalne kolory, długość, a także ciekawe aplikacje. W zależności od pory roku, w której zdecydujemy się je nosić, możemy wybrać odpowiedni, wytrzymały materiał i podszycie. Parka ma na celu chronić przed deszczem, wiatrem, a w wersjach zimowych - również przed śniegiem i mrozem. Sprawdź modne modele i wybierz odpowiedni dla siebie!

Dowiedz się też, jak ten ponadczasowy model prezentuje się w nowych trendach i jak nosić parkę w tym sezonie!

Historia kurtki parki rozpoczyna się w zasypanych śniegiem regionach Alaski i Syberii, skąd w latach 40-tych jej formę przejęła od miejscowej ludności i zaadaptowała dla swoich potrzeb armia Stanów Zjednoczonych. W latach 80. i 90-tych ubiegłego wieku uniform wojskowy przekształcił się w uniform intelektualistów, aby po upływie kolejnych dwudziestu lat stać się tym, czym był od samego początku – niezawodnym okryciem wierzchnim na zimną i deszczową pogodę. Ku naszemu szczęściu ten niezastąpiony model został skrojony na kobiecą figurę, a dzięki ściągaczom w okolicach talii możemy regulować szerokość i sprawić, iż będzie on idealnie leżeć oraz podkreślać nasze kształty.

Wybór odpowiedniej parki wcale nie jest taki trudny, gdyż ten model sam w sobie spełnia wszystkie "kurtkowe" wymogi. Skoro funkcjonalność jest gwarantowana, możemy skupić się na innych detalach. Jeżeli chodzi o kolorystykę, klasyką są te w zgaszonych, militarnych barwach. Najpopularniejsza jest parka w kolorze khaki. Oczywistym jest, że nie każda z nas dobrze czuje się w takich kolorach, dlatego dobrze jest rozejrzeć się w obrębie setek innych opcji, które proponują nam producenci. Ostatnio coraz większą popularność zyskują modele w moro, wzbogacone o naszywki lub te z futerkami w jaskrawym, neonowym kolorze.

Obejrzano 60 z 1486 produktów