Kurtki z futerkiem, kolekcja zima 2022

299produktów

Kutki z futerkiem

Kurtka to ciepła odzież wierzchnia, niezbędna przede wszystkim podczas chłodnych pór roku. Ma za zadanie chronić nas przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Jej długość może być różna - te najkrótsze sięgają do pasa, inne do bioder, a najdłuższe nawet za kolana. Jedne z najcieplejszych, zimowych modeli to kurtki z futerkiem. Futerko pełni funkcję zarówno ochronną, jak i ozdobną. Podszyte pod materiał zapewnia podwójne ciepło (w wielu przypadkach, istnieje możliwość jego odpięcia i przypięcia), a przyszyte przy kapturze, kieszonkach czy rękawach z pewnością dodaje uroku każdej kurtce. Futra od zawsze kojarzyły się z luksusem i bogactwem. Obecnie nie są one przeznaczone wyłącznie dla osób zamożnych. Poprzez swoją niską cenę i dostępność, sztuczne futerka są na wyciągnięcie ręki. Jakie modele kurtek z futerkiem są obecnie najpopularniejsze i które wybrać?

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać przy wyborze kurtki z futerkiem jest kwestia, czy decydujemy się na futro naturalne czy sztuczne? Dla wielu osób, oprócz niemałej różnicy cenowej, nie ma to większego znaczenia, jednak istnieje również spora grupa przeciwników naturalnych futer, którzy stają w obronie praw zwierząt. Jest to kwestia zupełnie indywidualna, decyzja, którą każdy z nas powinien podjąć sam. Pod względem ciepła, zdecydowanie wygrywają futerka naturalne. Dla osób mających problem z ich odróżnieniem - metki kurtek z elementami futer są dokładnie oznakowane.

Do wyboru mamy wiele kurtek z elementami futerka, szczególnie zimowych. Stały się one nieodłącznym elementem ciepłej garderoby. Od kilku sezonów niezwykle modne są zimowe parki, czyli luźne kurtki z kapturem obszytym futerkiem, o dłuższym kroju, zazwyczaj w kolorach zgniłej zieleni, jak i czerni, granatu lub brązu. Pomimo iż w ostatnim czasie ustąpiły one lansowanym przez projektantów płaszczom, wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak nosić ponadczasową parkę w tym sezonie? Przeczytaj o tym w naszym poradniku! W parze z futerkiem równie często idą kurtki puchowe, pikowane, skórzane, a niedawno do łask wróciły też podszyte futrem kurtki jeansowe. Jedno jest pewne - jakiej byśmy nie wybrały, na pewno będzie nam w niej ciepło! Dla anty-fanów czapek, najlepsze będą modele z dużym kapturem.