Majtki męskie, jesień 2021

8645produktów

Bokserki męskie

Bokserki, majtki i slipy męskie to rodzaj bielizny zakrywającej intymne części ciała, wykonanej zazwyczaj z bawełny. Wyjątkiem są modele sportowe, czyli tzw. bielizna funkcyjna lub termoaktywna, w której składzie dominują specjalne, sztuczne włókna. Noszenie dobrze dobranej, wygodnej bielizny, która nie będzie powodować dyskomfortu i odgnieceń jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie w ciągu całego dnia. Panowie niestety często o tym zapominają, kupując nieodpowiednie fasony, rozmiary i źle dobierając je do spodni czy szortów.

Jednym z rodzajów męskiej bielizny są bokserki, czyli krótkie szorty. Mogą one występować w kilku wersjach: z dłuższymi lub krótkimi nogawkami, luźne lub obcisłe. Niezwykle popularne są też tzw. boxer briefs, czyli fason pomiędzy tradycyjnymi slipkami a bokserkami, z bardzo krótką nogawką. Pierwsze elementy garderoby, przypominające dzisiejszą bieliznę, noszono już w starożytnym Rzymie i Grecji. Choć nagość nie była niczym szokującym, materiałowe paski wiązano na biodrach dla komfortu w trakcie zawodów sportowych. Popularność bielizny zaczęła jednak nasilać się dopiero w XVIII wieku, wraz z pojawieniem się pierwszych tkanin bawełnianych. Noszono wówczas kombinezony zapinane od stóp do głów oraz pantalony, czyli pierwowzór dzisiejszych majtek i bokserek. Bielizna absolutnie jednak nie mogła wystawać spod ubrania.

Majtki dla mężczyzn

Pomimo sporej różnorodności fasonów męskiej bielizny, panowie zazwyczaj mają swój ulubiony model i noszą go na okrągło. Luźne bokserki nie są jednak odpowiednie pod niektóre rodzaje spodni i szortów, natomiast klasyczne, męskie majtki, nazywane slipami, nie każdemu pasują. Na co zwrócić uwagę przy wyborze bielizny?

W pierwszej kolejności skupmy się na materiale - ze względu na to, że bokserki i majtki mają bezpośredni, ścisły kontakt z naszą skórą przez cały dzień, muszą być wykonane z przewiewnej bawełny i szyte delikatnymi nićmi. Ciekawym rozwiązaniem są także modele bezszwowe, które gwarantują naprawdę wysoki komfort. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami szczupłej sylwetki, odpowiednie będą dla nas nawet slipy, które odsłaniają najwięcej ciała. W przypadku tęższych panów lepiej sprawdzą się jednak bokserki i luźne szorty. Pamiętajmy, by nie zwijały się i nie odznaczały pod ubraniem - problem ten występuje zwłaszcza w zestawieniu z dopasowanymi chinosami czy spodniami od garnituru. Najszersze i najluźniejsze modele, bez względu na sylwetkę, mogą być przydatne jedynie jako bielizna nocna.