Płaszcze pikowane, kolekcja zima 2022

1214produktów

Płaszcze pikowane

Płaszcz pikowany to okrycie wierzchnie noszone głównie jesienią i zimą, choć zdarzają się też cienkie i lekkie modele, idealne na początek wiosny. Płaszcz powinien sięgać przynajmniej do połowy bioder. Może mieć kaptur, kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne, suwak lub guziki oraz dodatkowe ozdoby, np. w postaci fantazyjnych zamków, przeszyć itp. Modele zimowe posiadają często też futrzane kołnierze lub obszycia na kapturze i wykonane są ze specjalnych, nieprzemakalnych materiałów. Pikowanie materiału polega na zszyciu ze sobą dwóch warstw w taki sposób, by ocieplenie (czyli wypełnienie w postaci pierza, puchu, włókien sztucznych, bawełny itp.) było równomiernie rozłożone na całej powierzchni płaszcza i po praniu lub czyszczeniu nie opadło całe w jego dolne partie. Dzięki zastosowaniu pikowania tego rodzaju odzież wierzchnia jest naprawdę ciepła i utrzymuje pierwotny kształt przez długi czas.

Pikowany płaszcz zimowy jest więc idealną opcją na największe mrozy. Jeśli jesteśmy prawdziwymi zmarzluchami, wybierzmy model sięgający przynajmniej do połowy uda, wyposażony w ciepły i obszerny kaptur, który ochroni nas przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Najcieplejsze modele to te z wypełnieniem z naturalnego puchu lub pierza. Zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną a jednocześnie są lekkie i oddychające. Koniecznie zwróćmy także uwagę na przylegające ściągacze, które nie pozwolą na dostanie się zimnego powietrza czy śniegu do środka rękawów oraz będą idealnie przylegać w zestawieniu z rękawiczkami. Niestety grube, pikowane płaszcze zimowe zawsze optycznie nas poszerzają, dlatego też jeśli nie posiadamy figury modelki, pamiętajmy by wybrać okrycie wierzchnie w ciemnym kolorze, o taliowanym fasonie.

Sprawdź też w naszym poradniku, jakie płaszcze damskie na jesień i zimę królują w najnowszych trendach!

Wiosenne płaszcze pikowane także stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Są lekkie i ciepłe jednocześnie, idealnie więc sprawdzą się w te dni, kiedy poranki i wieczory są już bardzo chłodne, a w ciągu dnia dopisuje wakacyjna temperatura. Modele te zazwyczaj nawiązują do kultowego fasonu kurtki typu husky, który charakteryzuje się drobnym pikowaniem, granatową barwą, zapięciem na zatrzaski i wstawkami z brązowego sztruksu. Pierwotnie kurtka ta była zaprojektowana do jazdy konnej. Dziś jest nieodłącznym elementem mody brytyjskiej, jednak przybiera coraz to nowsze fasony.