Plecaki, zima 2022/2023

Plecaki damskie

Plecak to rodzaj torby noszonej na plecach, wyposażonej w dwie szelki, dzięki którym możemy założyć plecak na ramiona. Niektóre modele posiadają dodatkowo pas biodrowy pomagający utrzymać duży ciężar i bardziej równomiernie go rozłożyć. Małe, lekkie plecaki, zamiast 2 szelek mogą też posiadać jedną, szeroką, zazwyczaj zapinaną na rzep lub klamrę. Wspólną cechą plecaków są też liczne kieszonki i przegródki, które pomagają w organizacji naszych rzeczy i utrzymaniu porządku. Dzięki nim, najpotrzebniejsze drobiazgi możemy mieć zawsze pod ręką. Plecaki bardzo różnią się między sobą wyglądem i przeznaczeniem.

Najpopularniejsze są plecaki szkolne, które towarzyszą na co dzień uczniom i studentom. Wśród nich wyróżnić można tornistry, czyli usztywnione plecaki, które idealnie sprawdzają się w celu przenoszenia książek i zeszytów. Kolejny rodzaj to plecak miejski, do pojemności ok. 30 litrów, który również może być wykorzystywany w okresie szkolnym, jednak jego przeznaczeniem są głównie codzienne spacery czy wycieczki. Plecaki tego typu przeżywają ostatnio prawdziwy renesans. Promowane są przez największe domy mody i z powodzeniem konkurują z tak kultowym akcesorium jak torebka damska. Miłośnicy gór i wspinaczki chętnie zaopatrują się natomiast w plecaki turystyczne i wyprawowe, których pojemność liczy zazwyczaj przynajmniej 40 litrów. Modele te są bardzo zaawansowane, wyposażone w system nośny, stelaż, osłonę od deszczu itp. Na rynku dostępne są też modele specjalistyczne, służące np. do przenoszenia aparatów, laptopów czy żywności.

Modne plecaki

Plecaki damskie przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Głównie za sprawą domu mody Karla Lagerfelda trafiły na największe wybiegi, a trend ten oczywiście bardzo szybko podchwyciły sieciówki i fashioniści na całym świecie. Ostatnio nawet często mówi się, że stanowią wielką konkurencję dla najbardziej klasycznych modeli torebek. Powód jest dosyć prosty: oprócz modnego wyglądu mogą nam zapewnić niezwykłą wygodę i komfort. Nosimy ze sobą na co dzień coraz więcej rzeczy, od portfela i kosmetyczki, po lunchbox’a, laptopa, parasol i butelkę wody. Tak bogaty ekwipunek ciężko zmieścić w damskiej torebce, dlatego też modny plecak wydaje się świetną alternatywą. Ciężar możemy rozłożyć równomiernie na ramionach i nie narażać się na skrzywienia kręgosłupa, jakie nam niestety grożą w przypadku noszenia ciężkiej torby.

Jaki plecak wybrać? Warto zastanowić się przede wszystkim, co zamierzamy w nim nosić i na jakie okazje będziemy go wykorzystywać. Ilość dostępnych wzorów i fasonów robi wrażenie – od lekkich, materiałowych worków, po eleganckie, skórzane tornistry. I pamiętajmy, że plecaki nie są już zarezerwowane wyłącznie dla nastolatek. Miłośnicy mody na całym świecie udowadniają, że elegancki, lakierowany plecak może nawet stać się elementem stroju nowoczesnej bizneswoman.
7592 produktów

Obejrzano 60 z 7592 produktów