Plecaki, zima 2023/2024

6456 produktów

Plecaki damskie – ogromny wybór stylowych modeli znajdziesz na Allani.pl

Plecak to rodzaj torby noszonej na plecach, wyposażonej w dwie szelki, dzięki którym możemy założyć plecak na ramiona. Niektóre modele posiadają dodatkowo pas biodrowy pomagający utrzymać duży ciężar i bardziej równomiernie go rozłożyć. Małe lekkie plecaki, zamiast 2 szelek mogą też posiadać jedną, szeroką, zazwyczaj zapinaną na rzep lub klamrę. Wspólną cechą plecaków są też liczne kieszonki i przegródki, które pomagają w organizacji naszych rzeczy i utrzymaniu porządku. Dzięki nim, najpotrzebniejsze drobiazgi można mieć zawsze pod ręką. Plecaki bardzo różnią się między sobą wyglądem i przeznaczeniem.

Rodzaje plecaków damskich – wybierz model skrojony na miarę swoich potrzeb

Do najpopularniejszych należą plecaki szkolne, które towarzyszą na co dzień uczniom i studentom. Wśród nich wyróżnić można tornistry, czyli usztywnione plecaki, które idealnie sprawdzają się w celu przenoszenia książek i zeszytów. Kolejny rodzaj to plecaki miejskie, do pojemności ok. 30 litrów, które również mogą być wykorzystywane w okresie szkolnym, jednak ich przeznaczeniem są głównie codzienne spacery czy wycieczki. Plecaki tego typu robią ostatnio furorę. Promowane są przez największe domy mody i z powodzeniem konkurują z tak kultowym akcesorium jak torebka damska.

Miłośnicy gór i wspinaczki chętnie zaopatrują się natomiast w plecaki turystyczne i wyprawowe, których pojemność liczy zazwyczaj przynajmniej 40 litrów. Modele te są bardzo zaawansowane, wyposażone w system nośny, stelaż, osłonę od deszczu itp. Na rynku dostępne są też modele specjalistyczne, służące np. do przenoszenia aparatów, laptopów czy żywności.

Modne plecaki – dlaczego warto wziąć je pod uwagę?

Plecaki damskie przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Za sprawą domu mody Karla Lagerfelda designerskie modele trafiły na światowe wybiegi, a później do ofert znanych sieciówek. Mówi się nawet, że że stanowią wielką konkurencję dla najbardziej klasycznych modeli torebek. Powód jest dosyć prosty – oprócz modnego wyglądu zapewniają niezwykłą wygodę i komfort.

Panie noszą ze sobą na co dzień coraz więcej rzeczy – od portfela i kosmetyczki, po lunchbox’a, laptopa, parasol i butelkę wody. Tak bogaty ekwipunek ciężko zmieścić w damskiej torebce, dlatego też modny plecak wydaje się świetną alternatywą. Dzięki niemu można równomiernie rozłożyć ciężar na ramionach i nie narażać się na skrzywienia kręgosłupa, jakie grożą w przypadku noszenia ciężkiej torby.

Jaki plecak wybrać? Odkryj najciekawsze modele na Allani.pl

Jeśli szukasz idealnego plecaka damskiego, warto zastanowić się przede wszystkim, co zamierzasz w nim nosić i na jakie okazje będziesz go wykorzystywać. Ilość dostępnych wzorów i fasonów na Allani.pl robi wrażenie. Znajdziesz tu zarówno lekkie i materiałowe worki, jak i skórzane plecaki idealne do eleganckich stylizacji.

Warto pamiętać, że plecaki nie są już zarezerwowane wyłącznie dla nastolatek. Miłośnicy mody na całym świecie udowadniają, że elegancki, lakierowany plecak damski może nawet stać się elementem stroju nowoczesnej bizneswoman.

Obejrzano 60 z 6456 produktów