Sandały na lato, kolekcja zima 2021

25731produktów

Sandały na lato

Sandały to rodzaj otwartego obuwia idealnego na lato. Składa się jedynie z podeszwy i kilku sznurków trzymających stopę. Sandały to buty znane już od najdawniejszych lat. Noszono je już w starożytnym Egipcie, a także w Grecji czy Rzymie. Również w czasach biblijnych były bardzo popularne. W tamtych czasach, sandały wyplatano z roślin lub ze zwierzęcej skóry. Ponieważ cywilizacja rozwijała się w najgorętszych zakątkach świata, ich mieszkańcy musieli zmagać się codziennie z ogromnymi upałami. Dlatego też, wymyślili sandały, które w niemalże niezmienionej formie przetrwały do dziś, stając się dla nas wybawieniem w letnie dni.

Obecnie na rynku jest mnóstwo rodzajów sandałów na lato. Od najprostszych, złożonych z kilku paseczków, aż do najbardziej wymyślnych, z rzucającymi się w oczy ozdobami i w żywych kolorach. Również rodzaj podeszwy w sandałach na lato może być w zasadzie dowolny. Sandałki letnie mogą być płaskie, na niskim obcasie, koturnie, słupku lub szpilce, dlatego każda kobieta może wśród nich znaleźć coś dla siebie. Bardzo popularne stały się w ostatnich sezonach sandały rzymianki, które wyglądem przypominają obuwie, w których walczyli gladiatorzy. Posiadają cienką podeszwę, a wiązane są jedynie za pomocą długich rzemyków, które oplatają całą stopę, czasem również łydkę.

Jakie sandałki na lato wybrać? Najpierw zastanów się, jaki rodzaj podeszwy ci odpowiada. Jeśli jesteś fanką casualowego stylu i zależy Ci przede wszystkim na wygodzie i komforcie, postaw na płaskie sandały. Takie buty pasują do niemalże wszystkiego, na przykład do szortów jeansowych i zwykłego T-shirtu. Sandały rzymianki, będą z kolei pasowały idealne do długiej, zwiewnej sukienki do kostek. Dla kobiet eleganckich, dla których dobry wygląd zawsze jest ważniejszy niż wygoda, idealne będą letnie sandały na słupku lub szpilce. To buty, które mimo swojej odkrytej formy są bardzo stylowe i eleganckie i pasują nawet do klasycznych sukienek koktajlowych lub eleganckich szortów. Opcji jest mnóstwo, dlatego na pewno ty też znajdziesz idealne sandały na lato!