Spodnie culotte, kolekcja jesień 2022

Modne spodnie culotte

„Culotes” to z języka francuskiego „spodnie za kolano”. Obecnie znamy je w rozszerzanej wersji, jednak nie zawsze tak było.

Początki culottes sięgają okresu Średniowiecza i Renesansu, kiedy to przedstawiciele wyższych klas społecznych nosili wiązane u dołu bufiaste spodnie do kolan. Przez wieki wygląd spodni do kolan znacznie się zmieniał. Tak samo ich przeznaczenie – początkowo spodnie culotte zostały wynalezione dla mężczyzn, a obecnie noszą je głównie kobiety. Modowy boom na spodnie culotte wśród kobiet miał miejsce w latach 60. i 70. i utrzymał się do dziś.

Culottes od pewnego czasu biją rekordy popularności jeśli chodzi o trendy i królują na wybiegach największych projektantów. Ogromny hype na spodnie culotte zapoczątkował Alexander Wang w swojej kolekcji, pokazując na wybiegu skórzane rozszerzane spodnie do kolan z gumką w pasie. Później jego dzieło kontynuowały takie domy mody jak na przykład Gucci i Chanel.

Spodnie culotte są najodpowiedniejsze przy wyższych temperaturach, czyli wiosną i latem. Z uwagi na to, że są rozszerzane, nie krępują ruchów i zapewniają pełną swobodę. Będą idealne do wyjścia na plażę lub do stworzenia miejskiego looku.

Jeśli chodzi o culottes, ich wielką zaletą, poza wygodą, jest uniwersalność. Możesz je nosić zarówno do casualowych, codziennych stylizacji jak i na eleganckie wyjścia. W zależności od tego, z czym je połączysz, sprawdzą się w każdej okazji.

Do czego nosić?

Klasyczną stylizacją ze spodniami culotte jest na przykład biały total look – szeroka, krótka bluza lub T-shirt, spodnie culotte i białe sneakersy. Stylizację możesz uzupełnić torebką kopertówką i kapeluszem z małym rondem. Taki look idealny będzie na co dzień.

Jeśli zależy ci na stylizacji ze spodniami culotte w wersji eleganckiej – załóż na przykład te z zakładkami. Do tego koszulę z tego samego materiału i w tym samym, lub podobnym, kolorze. Stylizację dopełnią buty na obcasie. Możesz postawić na klasyczne szpilki lub na przykład zamszowe sandałyna koturnie.

Przy wybieraniu stylizacji pamiętaj, że szerokie spodnie do kolan skracają sylwetkę. Nie znaczy to od razu, że kobiety o niskim wzroście nie mogą nosić culottes. Po prostu przy niskim wzroście powinnaś zestawiać je z butami na obcasie lub koturnie. Wysokie kobiety mogą nosić spodnie culotte bez obaw, a jeśli wysoki wzrost jest ich kompleksem – culottes zadziałają na ich korzyść.
1223 produktów

Obejrzano 60 z 1223 produktów