Spodnie materiałowe damskie, kolekcja zima 2023/2024

2513 produktów

Stylowe spodnie materiałowe damskie

Kiedyś przeznaczone tyko dla mężczyzn, kojarzone z klasą, zazwyczaj szły w parze z eleganckim garniturem – oczywiście mowa o spodniach, które w dobie XXI wieku są niezbędnikiem szafy każdego mężczyzny i każdej kobiety. To, co dziś wydaje się być chlebem powszednim, było kiedyś dla kobiet rzeczą nieosiągalną. Musiały one wiele przejść i dokonać rozmaitych rewolucji, aby wywalczyć sobie prawa do noszenie tego, co chciały. Spodnie są popularne na całym świecie. Lubimy je za swój uniwersalizm, wygodę. Mają wiele rozmaitych fasonów. Jednym z nich są spodnie materiałowe.

Historia damskich spodni sięga XIX wieku, kiedy to amerykanka Amelia Bloomer jako pierwsza zaczęła nosić spodnie. Potem znalazły dla nich miejsce w swojej garderobie takie ikony mody jak: Coco Chanel, Brigitte Bardot czy Audrey Hepburn. Dzisiaj istnieje wiele modeli i fasonów damskich spodni. Jednym z bardzo popularnych są spodnie materiałowe - najczęściej rozumiemy przez nie te wykonane z czystej bawełny oraz także te z elastanu. Spodnie materiałowe, jeśli są bez domieszki elastanu, są zazwyczaj luźne, niekiedy przypominają piżamę – jednak to sprawia, że są też bardzo wygodne. Możesz wybrać spodnie materiałowe o dopasowanym kroju. Jeśli chodzi o kolor, to leży on tylko w Twojej gestii.

Z czym łączyć materiałowe spodnie? Oczywiście wiele zależy od okazji. Niezależnie od tego, jakie spodnie materiałowe wybierzesz, pamiętaj, że nie powinny one podkreślać wad sylwetki, tylko eksponować jej zalety. Najbardziej szykownie i kobieco będziesz wyglądała w tych spodniach z luźną, włożoną do spodni elegancką bluzką kopertową oraz dobranym do stylizacji wąskim skórzanym paskiem . Materiałowe spodnie możesz nosić zarówno do szpilek, jesiennych botków, jak i do butów nieco bardziej sportowych – wszystko zależy czy jest to stylizacja wyjściowa czy casualowa.

Obejrzano 60 z 2513 produktów