Sukienki retro, wiosna 2024

181 produktów

Sukienki retro

Retro sukienki… Ale, które to właściwie są? Czy niejedna z nas zadaje sobie to pytanie? Słowo retro przenosi nas do ubiegłego wieku i wszystkiego tego, co wtedy było w modzie. Często retro jest używane zamiennie z równie popularnym słowem vintage. Można więc stwierdzić, że styl retro odnosi nas do przeszłości i pozwala odkryć ubrania z czasów naszych babć i mam w nowym wydaniu.

Zdecydowanie najpopularniejsze są lata 50-te, 60-te, 70-te i 80-te. To właśnie wtedy nadawały szyku takie gwiazdy jak Marilyn Monroe, Audrey Hepburn czy Brigitte Bardot. Chyba każdy z nas widział zdecydowanie najpopularniejsze zdjęcie Marilyn Monroe w białej, rozwianej retro sukience. Jest to świetny przykład na to jakie sukienki w latach 50-tych robiły furorę.

Najbardziej charakterystyczne cechy dla takich sukienek to rozkloszowany dół i bardzo mocno podkreślona talia. Góra sukienki powinna być opięta i mieć głęboki dekolt. Taki krój sukienki miał na celu zniwelowanie wszelkich wad w figurze, której ideałem była klepsydra, ale oprócz tego miały na celu dodanie kobiecości. Kolory, które przeważały na co dzień to pastele, ale równie popularne były kwieciste wzory. Wieczorową porą można było śmiało pokusić się na krwistą czerwień lub butelkową zieleń. Obecnie jest dostępnych bardzo wiele wzorów retro sukienek. Każda z nas może wybrać krój idealny dla siebie. Warto pamiętać, że przy wyborze retro sukienki najlepiej kierować się okazją, na którą ją wybieramy. Jeśli chcesz ją nosić na co dzień wybierz raczej taką w stonowanych kolorach, bez zbyt dużych wycięć oraz w odpowiedniej długości. Ale, gdy wybierasz się na przykład na przyjęcie w stylu retro to zdecydowanie postaw na mocniejsze barwy i wycięcia.

Jeżeli chcesz wyglądać jak prawdziwa ikona mody wprost z lat 50-tych to oprócz sukienki retro powinnaś wybrać dodatki takie jak balerinki i torebka na łańcuszku. Nie możesz też zapomnieć o naszyjniku z pereł, który będzie odgrywał kluczową rolę w stylizacji!

Obejrzano 60 z 181 produktów