Torebki miejskie, kolekcja wiosna 2024

10 produktów

Torebki miejskie

Torebka to rzecz używana do przechowywania lub przenoszenia czegoś. Ma różne rozmiary. Wytwarza się ją ze skóry, papieru, tkaniny bądź tworzywa sztucznego. Torba może mieć jeden, dwa lub nie posiadać żadnego uchwytu. Często zamykana jest zamkiem błyskawicznym, klamrą, magnetycznym zapięciem, czy też jest wiązana. Torebka to przyjaciółka każdej kobiety, zaraz po butach jest podstawowym z akcesoriów, które każda dama ma i pielęgnuje, a przede wszystkim, w którym trzyma wszystkie potrzebne rzeczy. Chyba nie ma okazji, na której obeszła by się bez niej, chociażby miała wziąć wersje mini wyłącznie na telefon i chusteczki. Torebki miejskie to modele przeznaczone na co dzień. Cechują się uniwersalnością i funkcjonalnością. Są proste w swojej formie, pojemne i o średniej lub dużej wielkości. Nadają się na zakupy, uczelnie lub do pracy.

Podczas codziennych zmagań, najpraktyczniejsze są torebki w ciemnych kolorach. Torba miejska to nie eleganckie puzderko przeznaczone na bale i bankiety, lecz rzecz, która towarzyszy nam 24/7. Leży w aucie, na siedzeniu w tramwaju, koło stolika w kawiarni, trzymamy w niej kosmetyki oraz jedzenie, więc musi być odporna na wszelkie zabrudzenia i niespodziewane wypadki. Gdybyśmy wybrały jasnobeżowy model, szybko byłby brudny, a my traciłybyśmy cenny czas na ciągłe czyszczenie, które i tak nigdy nie byłoby idealne. Po drugie, ciemne barwy są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Przykładowa czerń, która jest ponadczasowa i elegancka, pasuje do wszystkiego - a to ogromna zaleta. W tygodniu nie mamy czasu na ciągłe zmiany torebek w celu dopasowania ich do naszych stylizacji. Łapiemy za taką, w której mamy wszystkie niezbędne rzeczy i nie możemy się zastanawiać, czy aby nie gryzie się z naszym czerwonym żakietem.

Najpopularniejszy model miejskiej torebki, który od kilku sezonów króluje na ulicach to tzw. shopper bag. To ogólnie przyjęte określenie z angielskiego, charakteryzujące torbę na zakupy - lecz oczywiście nie jest ona przeznaczona tylko do tego. Ma prosty, zazwyczaj prostokątny lub trapezowy kształt i średniej długości uchwyt, który jest idealny do noszenia na ramieniu jak i w ręce. Ważna cecha to pojemność - wnętrze zawiera jedną, dużą komorę, co pozwala na wkładanie obszernych przedmiotów.

Obejrzano 10 z 10 produktów