Torebki damskie na ramię, wiosna 2024

Torebki damskie na ramię sprawdzą się na różne okazje. W naszym katalogu znajdziesz fasony skórzane i zamszowe, a wśród nich małe listonoszki, duże kuferki, torebki młodzieżowe i sportowe. Damska torebka na długim pasku zakładana przez ramię z pewnością zapewni Ci wygodę. Popularnością cieszą się głównie czarne i beżowe torebki na ramię, ale w naszej ofercie znajdziesz także mnóstwo innych odcieni!więcej
27565 produktów

Torebki na ramię

Torebka od lat kojarzy nam się z kobiecością, elegancją i szykiem. Stanowi zarówno walor estetyczny, ale jest także bardzo funkcjonalna. Mężczyźni śmieją się, że w kobiecej torebce jest wszystko, zmieści się nawet Titanic. Panie przywiązują dużą wagę do odpowiednio dobranej wizytówki płci pięknej. Dzisiaj jest ogromna liczba projektantów i marek wprowadzających na rynek coraz to nowsze trendy i modele damskich torebek. Wybór jest ogromny, powstało wiele kategorii, podkategorii i stylów, które łączą w sobie istotę kobiecych potrzeb, jakie ma spełniać podręczna torba.

Warto sięgnąć do początków powstania damskich torebek. Geneza sięga już starożytności, kiedy to nasi przodkowie przenosili w workach rozmaite potrzebne rzeczy. Największe zastosowanie i rozkwit torebki przeżyły w okresie od XV do XVII wieku. Powstały wtedy pierwsze prototypy dużych torebek na ramię, które potrafiły wytrzymać bardzo duże obciążenie. Były wykorzystywane głównie przez biedotę, która przenosiła na znaczne odległości ciężkie narzędzia lub produkty rolne na jarmarki. Kolejnym etapem rozwoju torebki była II połowa XIX wieku, kiedy wzrosło zapotrzebowanie na potrzebę podręcznego bagażu w trakcie podróży. Torebka stała się kobiecym atrybutem i zyskała powszechność wśród pań aktywnych.

Damska torebka potrafi zmieścić naprawdę wiele. Pojemność jest jedną z istotnych kwestii przy doborze odpowiedniego modelu. Kolejnym etapem jest wybór kategorii: czy będzie to torebka na ramię, kopertówka, czy aktówka? Przy wyborze tej pierwszej, konieczne jest sprawdzenie rodzaju mocowania paska, gdyż ten element bardzo często się psuje. Wyobraź sobie wymarzony krój, lecz zachowaj przy tym racjonalne myślenie. Przymierz się do wyboru. Przeglądaj fasony, które Cię interesują. Torebki na ramię są idealnym dodatkiem do bagażu podczas podróży, doskonale sprawdzają się jako towarzyszki w szkole czy pracy. Im bardziej pojemne, tym lepsze, im grubszy pasek, tym wygodniejsze i bardziej odporne na ciężary. Przy wyborze torebki ważny jest także kolor. Zastanów się, czy potrzebujesz uniwersalnej wizytówki, czy też ma być ona na specjalną okazję.

Obejrzano 60 z 27565 produktów