Bluzki z cekinami, kolekcja zima 2022/2023

Stylowe
bluzki z cekinami

Każda kobieta lubi czasami zabłysnąć. Nie tylko w przenośni, ale także dosłownie, a nie ma nic bardziej błyszczącego niż cekiny. Te małe świecące blaszki występują w wielu kolorach i kształtach, zazwyczaj jednak są okrągłe. Obecnie najczęściej wykonywane są z plastiku, ale istnieją także cekiny wykonane z cienkiego metalu. Bardzo powszechne jest używanie ich do kostiumów estradowych – na przykład tanecznych. Często wykorzystywane są także w wykonywaniu tradycyjnych strojów ludowych, folklorystycznych. Nie są to jednak jedyne zastosowania cekinów. Są one również widoczne na codziennych elementach garderoby – nie tylko na karnawałowych sukienkach czy torebkach, ale także na kurtkach czy bluzkach.

Bluzki z cekinami przezywały swoje czasy świetności w latach 80., jednak wciąż powracają w coraz nowszych odsłonach. Do wyboru są bluzki pokryte w całości cekinami, mieniące się jak syrenka oraz takie, na których cekiny układają się ze wzory lub pokrywają tylko część bluzki. Te pierwsze nadają się raczej tylko na wieczorne imprezy w klubach lub zabawy karnawałowe. Te mniej napakowane cekinami z kolei, zestawione we właściwy sposób mogą stanowić świetną i ciekawą stylizację na zwyczajne wyjścia, a nawet na co dzień. Aby nie przesadzić i nie wpaść w kicz i tandetny wygląd, dopasuj do bluzki z cekinami neutralne dodatki. Odrzuć zbyt błyszczącą i rzucającą się w oczy biżuterię i postaw na gładkie spodnie lub prostą spódnicę. Sama bluzka niech też będzie w stonowanych kolorach - najlepiej czarnym, szarym lub beżowym.

Aby stworzyć modną i elegancką stylizację z bluzką z cekinami, zestaw ją z klasyczną, ołówkową spódnicą w kolorze czarnym, a na górę zarzuć lekki, jasny trencz. W takiej stylizacji będziesz wyglądała bardzo klasycznie i elegancko, ale z nutką ekstrawagancji, na którą możesz sobie pozwolić.
127 produktów

Obejrzano 60 z 127 produktów