Doły od stroju, kolekcja jesień 2022

Modny dół od stroju

Stój kąpielowy to latem niezbędnik każdej kobiety. Zawsze jest opcja, aby kupić bikini w komplecie, jednak czasem warto skomponować własne. Niekiedy również z innych powodów poszukujemy dołu od stroju kąpielowego – czyli majtek, spodenek, spódniczek i innych, które chcemy dobrać do ukochanych biustonoszy kąpielowych lub bluzeczek. Dół od stroju to zwykle majtki, ale nie tylko – teraz jest w modzie dostępnych wiele innych wariantów. Dół od stroju może być klasyczny lub też bardziej wymyślny– wszystko zależy od preferencji.

Historia stroju kąpielowego sięga XIX wieku. Wraz z popularyzacją wyjazdów nad morze i odpoczynku nad nim pojawił się w Europie specjalny strój służący początkowo tylko do kąpieli w morzu. Jego wygląd kształtował się w zależności od trendów w modzie i możliwości technologicznych przemysłu włókienniczego. W dużym stopniu zależał od stosunku społeczeństwa do odsłaniania ciała oraz aktywnego uprawiania sportów, szczególnie przez panie. Dopiero po wojnie pojawiło się znane i popularne dzisiaj bikini. Dwuczęściowy kostium, który zakrywał mniej niż jakikolwiek inny strój jako pierwsi zaprojektowali projektant Jacques Heim i inżynier Louis Réard latem 1946 roku w Paryżu. Ich pierwsze bikini składało się ze stanika w formie dwóch trójkątów związanych sznurkiem z tyłu i wokół szyi oraz majtek, będących także dwoma zszytymi w kroku trójkątami i związanymi sznurkami na biodrach. Bikini, choć zostało uznane za przełom w projektach strojów kąpielowych, początkowo nie było tak popularne, gdyż odsłaniało zbyt dużo ciała. Dzisiaj nie mamy z tym problemu, jednak w tamtych czasach uchodziło to za zbytnią odwagę a nawet pruderię.

Jak nosić dół od stroju? Przede wszystkim zwróć uwagę na kolor – latem dominują neony. Postaw na jaskrawy stój kąpielowy, który nie tylko odmładza i dodaje witalności, lecz także sprawi, że wyróżnisz się na plaży. Jeśli wolisz klasykę – wybierz strój czarny, który na pewno sprawi, że sylwetka będzie wydawała się smuklejsza. Czarny kolor wyszczupla, więc jeśli jesteś nieco bardziej krągła, możesz postawić na spodenki, sukienki lub majtki w tym kolorze. Dół od stroju możesz nosić w połączeniu z plażowymi sukienkami lub tunikami. Ważne jest, abyś skomponowała także odpowiednią górę od stroju. Jeśli zdecydujesz się na dół, który będzie kolorowy, wtedy doskonale sprawdzi się czarna góra od stroju lub też biała – ważne, aby był to kolor neutralny. Jeśli wolisz pełniejsze ubranie lub wybierasz się na przechadzkę po plaży, dobierz do dołu od stroju letnią sukienkę plażową. Pamiętaj także o stylowych dodatkach. Gustowne okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowym dodatkiem na plażę!
1869 produktów

Obejrzano 60 z 1869 produktów