Stroje kąpielowe, zima 2022

10445produktów

Damskie stroje kąpielowe

Kostium kąpielowy to damska część garderoby zaprojektowana z myślą o opalaniu i letnich kąpielach, a także wszelkich aktywnościach sportowych związanych z wodą, takich jak pływanie, nurkowanie czy surfowanie. Stroje noszone są także w trakcie konkursów piękności oraz na sesjach zdjęciowych, w celu zademonstrowania sylwetki modelki. Istnieje wiele różnych rodzajów strojów kąpielowych, które znaczącą różnią się między sobą, przede wszystkich ilością części, na które składa się cały strój, oraz krojem. Dwa podstawowe modele to strój kąpielowy jednoczęściowy oraz dwuczęściowy, nazywany zazwyczaj bikini. Zazwyczaj szyje się je z szybkoschnących materiałów, takich jak lycra czy elastan, by gwarantować wygodę w trakcie spędzania czasu na plaży czy basenie.

Strój kąpielowy to jedna z nielicznych części garderoby, która w ostatnim stuleciu przeszła tak duże przeobrażenia. Choć ciężko sobie to wyobrazić, jeszcze na początku XX wieku kobiety, w trakcie zawodów sportowych w pływaniu, miały na sobie czarne, wełniane kombinezony, składające się z długich spodni i koszulki z rękawem. Dopiero po I wojnie światowej zaczęły odsłaniać ramiona i uda, a na wybiegach pojawiły się pierwsze, wzorzyste modele strojów. Lata 40’ i 50’ to czas odważnych, dwuczęściowych kostiumów oraz mody na podkreślanie damskich atutów – podniesione piersi, mocno zaznaczona talia i odkryte pośladki już coraz mniej szokowały. Inspiracji szukano w Ameryce Południowej i Azji, by w końcu stworzyć odważne, brazylijskie bikini.

Modne stroje kąpielowe

Choć pozornie może wydawać się, że obecnie mamy do wyboru głównie tradycyjne stroje jedno- i dwuczęściowe, wybór jest o wiele większy. Pojawiły się takie modele jak tankini, monokini czy mikrokini. Wszystkie znacząco różnią się między sobą, nie każdy z nich wygląda dobrze na przesadnie szczupłej czy pulchnej sylwetce, dlatego warto dokładniej zapoznać się z ofertą i wybrać kostium najbardziej odpowiedni dla naszej figury. Tak, by wszelkie atuty zostały wyeksponowane, a ewentualne mankamenty skutecznie zatuszowane.

Nawet jeśli nie posiadamy perfekcyjnego ciała modelki możemy czuć się i wyglądać świetnie w trakcie wakacyjnego urlopu. Strój jednoczęściowy z marszczeniami będzie idealny dla osób noszących większy rozmiar – zatuszuje fałdki na brzuchu, podkreśli i wyszczupli wcięcie w talii. Możemy także postawić na dwuczęściowy kostium, jednak zwracając uwagę by majtki nie były zbytnio wycięte i sięgały do pępka. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami szczupłej sylwetki ale narzekamy na zbyt małe piersi, koniecznie wybierzmy modne bikini z ozdobami na wysokości klatki piersiowej, takimi jak falbanki, kolorowe aplikacje czy koraliki.