Futra damskie, jesień 2021

496produktów

Futra

Futro to nazwa okrycia wierzchniego uszytego z naturalnych skór zwierzęcych lub ich ekologicznej imitacji. Ma różną długość, niektóre modele zawierają przyszyty kaptur lub pasek, który dodatkowo podkreśla talię. Od zawsze było symbolem bogactwa, luksusu i wysokiego statusu społecznego. Ze względu na cenę, prawdziwe futra były przeznaczone tylko dla elit, wszystko szybko odmieniło jednak pojawienie się na rynku tańszej alternatywy, jaką są futra sztuczne. Wersja ta nie tylko z powodu ceny, ale i moralnych względów cieszy się zdecydowanie większą liczbą zwolenników. Każdy może poczuć się jak prawdziwa gwiazda, nie szkodząc przy tym świadomie środowisku. Futra poprzez swój materiał i sposób uszycia są grube i bardzo ciepłe, są więc świetne na zimowe lub inne, chłodne dni. Nie jest to jednak coś, co możemy założyć na co dzień.

Jeśli jesteś zwolenniczką sztucznych futer, spodobają ci się też pluszowe okrycia wierzchnie. Sprawdź w naszym artykule, jak nosić ten modowy przebój.

Również jako ubranie, futra mają tyle samo zwolenników co i przeciwników. Niektórzy uważają noszenie ich za grubą przesadę i utożsamiają je co najwyżej z kiczem, niż modą. Przy nadmiarze dodatków look z futrem może przypominać choinkę. Krótkie a obszerne futra zniekształcają też każdą niewybiegową sylwetkę. Niestety nie wszyscy wyglądają w nich dobrze, dlatego należy dobrać futro odpowiednio do swojej figury. Jeżeli jesteś wysoka, wybierz model do połowy uda, w przeciwnym wypadku raczej te, które kończą się na linii bioder. Dla zwolenniczek stylizacji z futrami polecamy nowoczesny, klasyczny a wciąż luksusowy outfit - biała koszula, czarne spodnie typu slim fit, ciężkie botki, złoty zegarek oraz kopertówkę na łańcuchu w stylu Chanel. Wygląd fashionistki gwarantowany!

Wyroby z naturalnych skór futerkowych wymagają stosowania odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli zdecydujesz się na taki zakup, poznaj kilka zasad, które pozwolą na zachowanie wzorowego wyglądu. Przede wszystkim nie doprowadzajmy do zamoknięcia futra. Jeżeli to nastąpi, należy powiesić futro na odpowiednim wieszaku i suszyć w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła. Futro przechowujmy tylko w przewiewnych workach bawełnianych. I najważniejsze - nie używajmy żadnych środków czy substancji czyszczących - mogą zniszczyć Twoje okrycie.