Glany męskie, kolekcja wiosna 2024

44 produktów

Modne glany
męskie

Glany męskie to masywne buty w rockowym stylu, które nadadzą mocnego charakteru niejednej stylizacji! Choć kojarzyć się mogą głównie z subkulturami skinheadów, punków czy metalowców, doskonale sprawdzą się również do casualowych stylizacji w rockowym wydaniu. Ich twórcą jest niemiecki dr Klaus Maertens, którego celem było stworzenie obuwia zapewniającego stopom stabilizację i chroniącego je przed urazami. Choć największa popularność glanów przypada na lata 70. oraz 80. ubiegłego wieku, wciąż są uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie! Swój wyrazisty wygląd zawdzięczają przede wszystkim grubej podeszwie oraz wyższej cholewce, której wysokość może być zróżnicowana. Zazwyczaj sięga ona za kostkę bądź do połowy łydki, choć zdarzają się modele nawet do kolan. Glany męskie to dosyć ciężkie obuwie, które może ważyć nawet kilka kilogramów! Ten typ butów z pewnością doda Twojej stylizacji mocnego, wyrazistego charakteru.

Glany męskie występują w wielu modelach. Jeśli chodzi o kolor, najczęściej jest to czerń, która uważana jest za klasykę wśród glanów. Ten odcień podkreśli mocny charakter masywnego obuwia! Warto jednak zwrócić uwagę na to, że glany męskie występują również w innych kolorach. Popularne są biel, szarość czy beż, ale na rynku spotkać można także modele w intensywniejszych barwach, takich jak czerwień. Wybór odpowiedniego koloru zależy od Twoich własnych preferencji. Glany męskie różnią się również wysokością cholewki. Może ona sięgać za kostkę, do połowy łydki bądź do kolan. Glany męskie często też posiadają kolorowe sznurówki. Choć dla większości osób pełnią one jedynie funkcję estetyczną, to w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że mogą one nieść za sobą pewną wiadomość od ich posiadacza! Może ona dotyczyć wyznawanych poglądów czy preferencji muzycznych. Jak widzisz, glany męskie skrywać mogą wiele tajemnic!

Zastanawiasz się, z czym zestawić glany męskie? Ten typ obuwia świetnie uzupełni każdą rockową stylizację! Jeśli jesteś fanem mocnych, wyrazistych połączeń w codziennych outfitach, glany męskie to zdecydowanie buty dla Ciebie! Dobierz do nich T-shirt z nadrukiem oraz czarną skórzaną kurtkę. Jeśli chodzi o spodnie, możesz postawić na przykład na klasyczne jeansy. Stylizacja w rockowym wydaniu gotowa!

Obejrzano 44 z 44 produktów