Jeansy dziecięce, wiosna 2021

10produktów

Jeansy dla dzieci

Choć spodnie jeansowe kojarzą nam się głównie z ubiorem dla dorosłych, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i specjalnych ściągaczy, mogą je nosić nawet najmniejsze dzieci. Mają fason mniej sportowy niż np. dresy czy legginsy, a zagwarantować mogą taką samą wygodę. Z powodzeniem ten fason dopasujemy zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Często dzieci już od najmłodszych lat chcą naśladować swoich rodziców i ubierać się tak jak oni. Teraz nie stanowi to żadnego problemu.

Pierwsze jeansy zaprojektowane zostały przez Leviego Straussa w XIX w. w Stanach Zjednoczonych i były ubiorem dedykowanym górnikom i farmerom. Jeans to nic innego jak bawełniana tkanina o skośnym splocie, która charakteryzuje się zwiększoną trwałością. Najbardziej klasyczny kolor jeansów to odcień indygo, który niegdyś był naturalnym barwnikiem. Fasony spodni jeansowych zazwyczaj posiadają 5 kieszeni: z tyłu dwie naszywane, z przodu 2 wszywane plus jedną małą kieszonkę poniżej paska. Jeansy stały się popularne w latach 60. XX wieku, przede wszystkim wśród subkultur młodzieżowych, i szybko przeobraziły się w ikonę i symbol popkultury. Obecnie noszone są na różne okazje, począwszy od tych casualowych, aż po bardziej eleganckie wyjścia. Uwielbiają je kobiety, mężczyźni jak i dzieci, bez względu na wiek. Pasują każdemu - w ofercie znajdziemy tak wiele różnych krojów i kolorów, że dopasujemy je do różnych typów sylwetek, maskując tym samym ewentualne niedoskonałości i podkreślając atuty. Model w wyższym stanem, biodrówki, dzwony, rurki, ze ściągaczami, przecierane, z kieszeniami lub bez… wszystko zależy od naszego gustu.

Ze względu na tak bogaty wybór, może nam być ciężko zdecydować się na konkretny model dla swojej pociechy. Czym w takim razie powinniśmy się kierować? Jeśli poszukujemy spodni dla najmniejszych dzieci, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wygodę. Materiał musi być niezwykle miękki, pas powinien być zakończony szerokim, bawełnianym ściągaczem, zamiast klasycznego paska ze szlufkami. Wszelkie ozdoby typu duże guziki czy przetarcia również nie są wskazane. Tylko w fasonie nawiązującym do klasycznych śpioszków nasz maluch będzie czuł się swobodnie. Z biegiem lat możemy wybierać modele coraz bardziej nawiązujące krojem do klasycznych spodni dla dorosłych, bez domieszki elastanu czy miękkich materiałowych wstawek. Dziewczynki z pewnością docenią kolorowe jeansy z naszywkami i ozdobami, takimi jak np. cekiny czy koraliki. Dla chłopców idealne będą modele z dodatkowymi kieszeniami i przetarciami.