Legginsy dziecięce, jesień 2020

1459produktów

Legginsy dla dzieci

Legginsy to rodzaj obcisłych, elastycznych spodni z lekkiej tkaniny. Noszone są przede wszystkim przez kobiety i dzieci. Legginsy sprawdzą się na wiele okazji i mogą być bardzo różnie zestawiane: ze spódnicą lub sukienką, z tuniką, noszone jako samodzielne spodnie lub zakładane pod szorty. Są także idealną odzieżą sportową, ze względu na ich niesamowitą wygodę. Najbardziej komfortowe modele nie posiadają szwów ani żadnych dodatkowych ozdób czy wiązań i właśnie dlatego możemy czuć się w nich niczym w “drugiej skórze” - nawet w trakcie intensywnej aktywności fizycznej nie krępują naszych ruchów.

Ze względu na wspomnianą wygodę, która cechuje legginsy, są one z chęcią noszone nawet przez najmniejsze dzieci. Delikatne, mięciutkie geterki znajdziemy już w rozmiarach dla noworodków! Takie modele zazwyczaj posiadają gumkę lub szeroki ściągacz w pasie oraz dodatkowo nogawki osłaniają także całe stópki. Dzieci powyżej drugiego roku życia z powodzeniem mogą już nosić zwyczajne getry, niczym nieustępujące fasonom dla dorosłych. Często zanim kupimy dziecku pierwsze spodnie, decydujemy się właśnie na bawełniane getry. Łatwiej się je zakłada, nie zsuwają się z pasa, nie wymagają ciągłego poprawiania, nie ugniatają np. dużym guzikiem lub zamkiem. Z tych właśnie względów są idealne np. do przedszkola czy na zabawę na świeżym powietrzu.

Kiedy nasza pociecha zaczyna rosnąć i zwracać uwagę na to, co ma na sobie, często narzeka na “dziecinne” legginsy i chce tak jak mama czy starsze koleżanki nosić spodnie, np. jeansowe rurki. Najlepszym kompromisem pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a wygodą będą więc wygodne jegginsy, które łączą w sobie zalety spodni i getrów jednocześnie. Są miękkie i elastyczne, nie krępują ruchów, a ich tkanina wygląda niczym materiał zwyczajnych spodni - jest to np. Denim w kolorze indygo lub klasyczna czerń. Tego rodzaju getry mogą posiadać zwyczajne kieszonki lub nadruki w ich postaci, szlufki a także pas ściągany sznurkiem, niczym w sportowych spodniach dresowych.

W zależności od rodzaju materiału i koloru, legginsy mogą być noszone na wiele sposobów: modele gładkie i lekko przezroczyste będą idealne do spódniczek i sukienek, zakładane zamiast rajstop w chłodniejsze dni. Zwyczajne getry sprawdzą się do tunik i dłuższych sweterków, a jegginsy z powodzeniem mogą być noszone zamiast zwyczajnych spodni.