Kąpielówki męskie, zima 2022

4740produktów

Modne kąpielówki męskie

Kąpielówki to męskie majtki lub spodenki, zaprojektowane jako odpowiednik damskiego stroju kąpielowego - służą więc do pływania, uprawiania sportów wodnych, opalania oraz wszelkiej plażowej aktywności. Mogą mieć różne fasony - od luźnych spodenek, sięgających mniej więcej do kolan, przez krótkie szorty, po zwyczajne majtki. Ich charakterystyczną cechą jest materiał - zazwyczaj lekki, szybkoschnący i przewiewny oraz wiązanie w pasie w formie sznureczka, dzięki któremu nawet pod wodą kąpielówki nie zsuwają się z talii. Kolory i wzory zmieniają się w zależności od aktualnie panujących trendów. Nie bez znaczenia są też detale, takie jak kieszonki czy guziki. Fason kąpielówek powinniśmy dopasować do typu naszej sylwetki, by zakryć ewentualne mankamenty figury a uwydatnić jej atuty. Oczywiście muszą też być wygodne i gwarantować swobodę ruchów.

Choć obecnie najpopularniejszym modelem ją luźne szorty, za najbardziej klasyczny uznaje się obcisłe, poliestrowe majtki i bokserki. Są one mocno przylegające i w zasadzie, oprócz materiału i sznurka, niczym nie odbiegają od codziennej bielizny. Fason ten jest jednak dosyć ryzykowny, ponieważ mocno eksponuje prawie całe ciało. Wskazany jest więc wyłącznie dla mężczyzn z nienaganną sylwetką sportowca. Spory brzuch i obfite uda mogą wręcz sprawić, że mały kawałek materiału przestanie być widoczny i tym sposobem skupimy uwagę wyłącznie na naszych nadprogramowych kilogramach.

Jeśli chcemy podążać za trendami, a jednocześnie wpłynąć pozytywnie na naszą sylwetkę, wybierzmy luźne, modne szorty kąpielowe w ciekawy wzór. Te w jasnych kolorach będą idealne dla panów z jaśniejszą karnację, natomiast ciemne sprawdzą się w przypadku opalonego ciała. Zestawienie czarnych lub granatowych spodenek z mlecznobiałą skórą raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Istotna jest także długość nogawki - szorty kąpielowe sięgające poniżej kolana, ozdobione dodatkowo bocznymi kieszonkami z klapką mogą optycznie skracać nogi i dodawać kilku kilogramów. Najbezpieczniejsza jest długość do połowy uda lub tuż przed kolano. Luźne spodenki pomogą nam także wyrównać proporcje ciała.

Jeśli jesteś zawodowym pływakiem, postaw na funkcjonalne, obcisłe spodenki przed kolano wykonane ze specjalnych włókien i bardzo wytrzymałego materiału, odpornego na działanie chloru i promieni UV. Opływowy kształt zapewni pełną swobodę i wygodę.