Klapki na koturnie, kolekcja wiosna 2024

654 produktów

Stylowe klapki
na koturnie

O wygodzie czy funkcjonalności tych butów można dyskutować godzinami i chyba nie znajdzie się jednej, właściwej odpowiedzi. Ile ludzi, tyle opinii. Jedno jest pewne – klapki na koturnie mogą być wygodne i mogą być też uniwersalne.

Za wygodą tych butów przemawia fakt, że łatwo się je zakłada i ściąga, bo przy pomocy tylko jednego ruchu – wsunięcia lub wysunięcia stopy z buta. Klapki na koturnie są też na pewno funkcjonalne – nadają się do casualowych stylizacji ze zwiewną sukienką, na co dzień do jeansów z dziurami, a także w tych momentach, kiedy gdzieś się śpieszysz, więc chcesz szybko założyć buty i wyjść z domu. Nie będą to chyba najlepsze buty na dni, kiedy masz dużo rzeczy do załatwienia na mieście i jesteś ciągle w biegu – takie buty łatwo mogą Ci spaść z nogi, a bieganie w nich też nie będzie należało do najłatwiejszych.
Klapki na koturnie to głównie sandały na koturnie, chociaż występują też takie w wersji zabudowanej – wtedy są to tzw. „drewniaki”. Oba te rodzaje klapek na koturnie będą jednak odpowiedniejsze przy wyższych temperaturach, czyli głównie latem, ewentualnie późną wiosną. W klapkach na koturnie przy niższych temperaturach może Ci być za zimno w stopy, natomiast latem zapewnią one odpowiednią wentylację i umożliwią szybkie ich zdejmowanie, na przykład przed wejściem do morza.

Do czego nosić?

Klapki na koturnie, w zależności od dodatków, będą idealne praktycznie na każdą okazję. Najlepiej sprawdzą się w codziennych stylizacjach z klasycznymi jeansami, białym T-shirtem i torbą shopper. Dla urozmaicenia możesz wybrać dodatkowo czarną marynarkę – dzięki temu zabiegowi stworzysz prosty, semi-casualowy look.

Dla bardziej eleganckiego efektu, klapki na koturnie możesz zestawić ze zwiewną sukienką, zestawem minimalistycznej biżuterii i małą torebką na ramię. Zwieńczeniem tej stylizacji będą okulary przeciwsłoneczne o ciekawym kształcie lub kolorze.

Klapki na koturnie nie będą raczej współgrały z całkowicie elegancką stylizacją, nawet monochromatyczne drewniaki. Ten rodzaj butów jest zarezerwowany dla street style’u i wakacyjnych stylizacji na plażę.

Obejrzano 60 z 654 produktów