Japonki damskie, jesień 2022

Japonki damskie

Japonki to rodzaj lekkich klapek lub sandałów. Ich cechą charakterystyczną są dwa paseczki umocowane do podeszwy i łączące się ze sobą pomiędzy pierwszym a drugim palcem stopy. Japonki damskie wywodzą się od tradycyjnych japońskich sandałów zori, które Amerykańscy żołnierze przywieźli z Japonii po drugiej wojnie światowej. Ostatecznie przyjęły się w latach 60, kiedy to zostały rozpowszechnione przez kulturę surferów i plażowania w Kalifornii. Dzisiaj trudno dziwić się ich popularności - chyba żadna kobieta nie jest w stanie wyobrazić sobie noszenia krytych butów w upalne dni. W japonkach stopa pozostaje całkowicie odkryta, dzięki czemu może"oddychać". Jaki model japonek wybrać?

Należy pamiętać o tym, że japonki, które wkładamy np. na plażę lub na basen z całą pewnością nie będą odpowiednie do pracy. Popularność japonek nie słabnie, co przekłada się na różnorodność ich modeli. Najczęstszym fasonem są japonki płaskie, piankowe lub plastikowe, zwykle jednokolorowe. Są bardzo tanie i najlepsze będą na plażę. Można też spotkać się z japonkami z ozdobnymi kamykami lub aplikacją na paskach. Kobiety lubiące się wyróżniać zainteresują się japonkami skórzanymi, w formie sandałów - taki model jest bardziej stylowy, elegancki. Wyjątkowo lubiącym eksperymentować fashionistkom do gustu przypadną japonki z kokardą. Takie < a href="https://allani.pl/wyszukaj/klapki">klapki skomponują się świetnie ze zwiewną, dziewczęcą sukienką.

Nie przepadasz za płaskim obuwiem? Nic straconego! Na rynku dostępne są także modele japonek na obcasie bądź koturnie. Te na szpilce spokojnie możesz włożyć nawet do eleganckiej sukienki na imprezę. Ważną kwestią w doborze japonek jest również grubość podeszwy. Jeśli wszędzie chodzisz pieszo, pomyśl o japonkach na kauczukowym spodzie. Zwróć również uwagę na materiał, z którego zostały zrobione paski przytrzymujące stopę - bardzo możliwe, że zwykły plastik będzie Cię obcierał, przez co skutecznie zrazisz się do japonek. Nudzą Cię standardowe japonki w neutralnych kolorach? Zakochasz się więc w japonkach metalicznych! Wciąż nie jesteś przekonana, jakie japonki wybrać? Pomyśl o tym, które najlepiej podkreślą Twój styl!


Jeśli szukasz też innych butów, które idealnie sprawdzą się na letnie wyjazdy, zobacz koniecznie nasz poradnik o najlepszych butach na plażę!

4237 produktów

Obejrzano 60 z 4237 produktów