Piżamy damskie, lato 2022

Modne piżamy

Damska piżama w tradycyjnym wydaniu to dwuczęściowy komplet, złożony ze spodni i koszuli, uszyty zazwyczaj z bawełny lub flaneli bawełnianej. Długie spodnie i bluzka z kołnierzykiem, zapinana na guziki, całość o luźnym fasonie, to klasyczny strój nocny. Te najbardziej popularne mają wzór kraty lub pasków. Obecnie dostępne są różne wariacje na jej temat, dotyczące krojów, rodzajów materiału a nawet ilości elementów, z których składa się piżama.

Piżama wywodzi się z Indii, gdzie noszona była jako strój dzienny. W upalnym klimacie szczególnie ceniono jej lekkość i przewiewność. Dzięki obecnym tam Portugalczykom i Brytyjczykom przywędrowała do Europy, wypierając tym samym męską koszulę nocną. Początkowo zakładano ją także w ciągu dnia, np. na plażę, lub, w przypadku modeli z satyny i jedwabiu, nawet na wieczorne wyjścia. Po II wojnie światowej piżamę w formie spodni i koszuli zaczęły nosić także kobiety. Od tamtej pory moda ciągle się zmieniała, a fasony stawały się coraz bardziej skąpe i dopasowane, by jak najlepiej eksponować kobiece atuty.

Piżama ma dziś obecnie wiele różnych krojów, od tych tradycyjnych, noszonych na początku ubiegłego stulecia, po skąpe i przeźroczyste kombinezony. Dzięki modzie na slow life, która związana jest z celebrowaniem codzienności i minimalizmem zakupowym, coraz chętniej sięgamy po klasyczne, wygodne piżamy, które już nie koniecznie muszą oznaczać wielkie, luźne fasony w nudnych kolorach. Coraz częściej zwracamy uwagę na wysoką jakość tkaniny oraz detale, takie jak ozdobne koronki, ładne guziki, aksamitne obszycia czy hafty. Dzięki tym elementom, oraz lekkiemu zwężeniu kroju, tradycyjna piżama stała się być atrakcyjnym i kobiecym strojem nocnym. Zwłaszcza zimą bywa dla wielu z nas niezastąpiona.

Komplety składające się z wygodnych legginsów i luźnej bluzy wkładanej przez głowę nosimy nawet w ciągu dnia, kiedy to mróz i śnieg za oknem skłaniają nas do pozostania w domu. Latem chętniej natomiast sięgamy po koronkowe i szyfonowe komplety, takie jak skąpe koszulki, kombinezony czy bluzeczki na ramiączkach, zestawione z szortami lub bokserkami. Jeśli marzy nam się seksowny komplet, koniecznie wybierzmy czarną lub czerwoną bieliznę. Ostatnim hitem są także prześwity na piersiach czy pośladkach, którym z pewnością nie oprze się żaden mężczyzna.
6975 produktów

Obejrzano 60 z 6975 produktów