Sukienki w stylu etno, zima 2023/2024

62 produktów

Sukienki etno

Styl etno naśladuje stroje z dalekich krajów, wykorzystując wzory i kolory charakterystyczne dla danego regionu. Stał się inspiracją w modzie w pierwszej dekadzie XX wieku. Od tego czasu przechodził liczne przemiany, aby na początku lat 90 XX wieku odcisnąć silne piętno na światowych trendach i zainteresować znanych projektantów, takich jak: Kenzo, Christian Lacroix czy Dries van Noten. Etno swoje źródła czerpie z egzotycznych kultur Azji, Afryki, Indii, a także z tradycyjnych strojów ludowych oraz kultury różnych państw świata na rozmaitych kontynentach. Chętnie wybieramy wzory etniczne nawiązujące do dziedzictwa Azteków, geometrycznych zdobień oraz powstałych za pomocą metody barwienia zwanej „batik”.

Sukienki eto ściśle powiązane są ze stylami boho, aztec, hippie oraz grypsy. Wskazane jest również łączenie tych trendów w stylizacjach. Cechy charakterystyczne dla tej modnej grupy to: intensywność kolorów i zdobień, motywów egzotycznych, zwierzęcych, wykorzystanie frędzli i haftów, a także wzorów plemiennych. Sukienki etno to mnogość kolorów i motywów. Sam styl etno jest tak zróżnicowany, że trudno zaklasyfikować do niego konkretne tendencje w modzie. Kreacje etno tworzone są z naturalnych materiałów, takich jak: skóra, futro, len, wełna. Mogą zawierać również dodatki zaczerpnięte z dalekich kultur: np. pawie pióra, kwiaty, koraliki czy też ozdobne metale. Sukienki etno bardzo podobają się kobietom ze względu na swoją egzotykę i aurę tajemniczości. Lubimy to, co nieznane. Im więcej łączenia deseni, tym lepiej – paski, kwiatki, roślinne i zwierzęce ornamenty idealnie komponują się w połączeniu z intensywnymi kolorami i ich mieszanką. W stylu etno można się naprawdę zakochać!

Sukienki etno to opcja nie tylko na letnie upały – jesień i zima również sprzyjają egzotycznym inspiracjom. Rozmaite wzory zaczerpnięte z różnych kultur dodadzą twojej kreacji dynamizmu i rozgrzeją Cię w chłodne dni. Dobrze dopasowana sukienka etno wraz z odpowiednimi dodatkami nadaje się do stylizacji casualowych, także do pracy. Akcesoria i biżuteria, które idą w parze z sukienką etno mają być bogate i kolorowe. Im bogatsze zdobienia, tym lepiej – rozwijają Twoją twórczość i pobudzają zmysły. Z sukienkami w stylu etno dobrze komponują się lordsy i espadryle. Pokochaj ten design i zaopatrz się w swoją własną sukienkę etno!

Obejrzano 60 z 62 produktów