Teczki męskie, jesień 2020

297produktów

Modne teczki dla mężczyzn

Teczka męska to prostokątna torba, nazywana często aktówką, wykonana z usztywnionej skóry lub materiału skóropodobnego, ewentualnie ze sztucznych tkanin, takich jak np. poliester. Używana jest najczęściej przez prawników, lekarzy lub biznesmenów, ponieważ idealnie sprawdza się do przenoszenia takich rzeczy jak cenne dokumenty, laptop, portfel i inne osobiste przedmioty. Dla wielu mężczyzn jest niezastąpionym elementem codziennej garderoby i prawdziwą wizytówką. Potrafi dodać sporo szyku i elegancji, sprawić, że będziemy wyglądać poważniej i bardziej profesjonalnie. Dlatego też wybór odpowiedniego modelu modnej teczki męskiej, która pasować będzie do wielu zestawów i na wiele okazji jest bardzo ważny i powinniśmy poświęcić mu więcej czasu. Elegancka, skórzana teczka może stać się naszym codziennym, ulubionym dodatkiem i posłużyć nam przez wiele lat.

Odpowiednią teczkę powinniśmy dobrać w zależności od naszego stylu i przede wszystkim ubrania, jakie nosimy na co dzień do pracy. Do garnituru, koszuli i zestawów w rodzaju sportowej elegancji idealne będą usztywniane modele, wykonane z matowej lub błyszczącej skóry, w odcieniu dobranym pod kolor paska i butów. Niezbędna będzie krótka rączka - w tym przypadku długi pasek na ramię nie jest wskazany, ze względu na delikatną i mnącą się tkaninę garnituru lub koszuli. Tego rodzaju aktówki często zamykane są na zamek cyfrowy lub kluczyk, co pozwala na zabezpieczenie cennych dokumentów, komputera czy pieniędzy. Możemy także postawić na zasuwaną na zamek kopertówkę, noszoną w ręce, należy jednak mieć na uwadze, że ten fason nie będzie zbyt pojemny - płaski laptop lub tablet i kilka dokumentów to maksymalny ekwipunek. Jeśli na co dzień preferujemy zupełnie luźny styl, czyli spodnie jeansowe, podkoszulki, swetry i bluzy, możemy wybrać także modele zamszowe, ze skóry ekologicznej czy z tkanin sztucznych.

Sportowe teczki męskie

Męskie teczki o sportowym charakterze to płócienne torby, które idealnie sprawdzają się na co dzień - na uczelnię, do pracy (jeśli nie obowiązuje nas biurowy dress code) czy spacery po mieście. Modele tego typu często posiadają skórzane elementy, takie jak paski i kieszonki oraz metalowe ozdoby typu klamry, zamki i guziki. Konieczny jest również długi pasek, dzięki któremu zarzucimy torbę na ramię i ewentualnie krótsze ucho do noszenia torby w ręce. Sportowe teczki męskie to dodatek niezwykle praktyczny i estetyczny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie teczki? Przede wszystkim ważny jest rodzaj materiału i sposób wykonania, zwłaszcza jeśli zamierzamy w niej nosić cięższe przedmioty, takie jak laptop i książki. Delikatna, cienka bawełna w tym wypadku nie będzie odpowiednia, gdyż może szybko się wytrzeć. Także połączenia materiałów i takie detale jak sprzączki i paski powinny być mocne i solidne. Decydując się na płócienną, wzorzystą teczkę zwróćmy uwagę, by pozostałe elementy garderoby były w stonowanych kolorach.