Breloczki, wiosna 2021

1556produktów

Breloczki damskie

Breloczek to drobny, praktyczny i/lub estetyczny dodatek do kluczy. Zazwyczaj posiada łańcuszek, obręcz i karabińczyk, a jego główna część wykonana jest z plastiku lub innych tworzyw, czasem nawet ze złota lub srebra. Podstawowa funkcja breloczków to obciążenie i zebranie kluczy, by łatwiej było je znaleźć, np. w torebce, oraz żeby wszystkie znajdowały się w jednym miejscu. Łatwiej jest też dzięki temu ochronić klucze przed kradzieżą lub zgubieniem. Breloczek umożliwia także przypięcie kluczy, np. do paska spodni czy torebki, co ułatwia właścicielowi dostępność do nich. Pozwala także na rozpoznanie konkretnego kompletu kluczy, kiedy mamy ich więcej. Obok funkcji praktycznej bardzo ważna jest również marketingowa. Breloczek bardzo często umożliwia firmie promocję, jest jednym z gadżetów zawierających logo, nazwę firmy, często także adres. Dzięki niskim kosztom jego wykonania, nawet małe firmy mogą dotrzeć do dużych grup odbiorców. Breloczki niekiedy bywają dodawane jako gratis przy zakupie innego produktu, np. spożywczego.

Funkcja estetyczna breloczków bywa przez nas chyba najczęściej wykorzystywana – gadżet ten jest jednym z najczęściej kupowanych prezentów, zazwyczaj jako pamiątka z wyjazdu. W takim wydaniu zawiera nazwę miejsca, które odwiedziliśmy, niekiedy również symbole lub fotografię.

Obecnie breloczki posiadają przeróżne formy, mogą spełniać bardzo praktyczne zadania. Najpopularniejsze to np. kompas, laser, nożyk, otwieracz do butelek, zegarek, miejsce na zdjęcie, symbol religijny. Największą popularnością cieszą się ostatnio breloczki w formie pamięci przenośnej usb, dzięki czemu zawsze mamy pod ręką miejsce na zgranie ważnych danych z komputera i odwrotnie. Ciągle jednak bardzo popularna jest estetyczna strona tego gadżetu. Popularne sklepy sieciowe jak i również luksusowi projektanci mają w swojej ofercie wiele różnych modeli. Możemy zakupić np. breloczek w formie naszej ulubionej torebki, telefonu, butów czy biżuterii. Poprzez breloczek możemy manifestować nasz styl, gust i zainteresowania. Nie koniecznie musimy przypinać do niego klucze – możemy po prostu ozdobić nim torebkę lub walizkę. W formie breloczka możemy nawet zakupić szminkę czy błyszczyk. Jest to bardzo estetyczny gadżet, którego popularność nie słabnie już od wielu lat.