Portfele damskie, wiosna 2024

4859 produktów

Modne portfele – odkryj praktyczne dodatki na Allani.pl

Portfel damski to nieodłączny dodatek, który nosimy codziennie w celu wygodnego przechowywania pieniędzy i dokumentów. Pozwala także na lepszą organizację rzeczy osobistych w torebce.

Okazuje się jednak, że portfel damski już dawno przestał mieć charakter wyłącznie praktyczny. Często wybieramy ten dodatek, dopasowując jego kolor czy materiał w taki sposób, by dobrze komponował się z torebką i stylizacją lub, by wyrażał indywidualny styl i gust właścicielki. To obowiązkowy dodatek każdej zorganizowanej kobiety.

Portfel damski – idealny na dokumenty i nie tylko

Portfel to niewielki drobiazg, który potrafi bardzo dużo powiedzieć o jego właścicielce. Mamy w nim zazwyczaj sporo cennych rzeczy – pieniądze, karty kredytowe, prawo jazdy, paszport, zdjęcia… Czasem chowamy w nim również telefon czy długopis, lub zaopatrujemy się w dodatkowe mniejsze etui na klucze lub wizytówki. Wszystkie te rzeczy osobiste potrzebują wygodnej, bezpiecznej i estetycznej oprawy. Większe portfele wykorzystywane są nawet jako torebki kopertówki do wieczorowej stylizacji.

Pierwsze portfele zaczęły towarzyszyć nam na co dzień już w XVII wieku, czyli dokładnie w tym samym czasie, kiedy pojawiły się papierowe pieniądze. Monety noszono natomiast w skórzanych lub płóciennych woreczkach. Obecna forma portfela, z wieloma przegródkami i kieszonkami, nie liczy natomiast więcej niż ok. 65 lat. W latach 50. XX wieku, wraz z pojawianiem się pierwszych kart kredytowych, ustandaryzowały się wzory i fasony popularne do dziś. Obecnie każda sieciówka, dom mody czy producent wyrobów skórzanych ma w swojej ofercie bardzo dużo różnego typu portfeli, a są nawet marki, które specjalizują się wyłącznie w tej jednej produkcji.

Jaki portfel damski wybrać?

Poszukując idealnego portfela, warto przede wszystkim zastanowić się jaki kształt i rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy. Odpowiedz sobie na pytania: czy masz sporo kart i innych dokumentów, czy często nosisz przy sobie gotówkę i czy masz swoją ulubioną niewielką torebkę do której większy portfel może nawet się nie zmieścić…

Kluczowe jest także czy chcesz przechowywać wszystko w jednym miejscu – sporo kobiet decyduje się bowiem na dodatkowe portfele czy etui, np. w czasie podróży (w celu przechowania paszportu i biletów lotniczych) lub zaopatruje się w zapinaną portmonetkę na monety czy inne, osobiste drobiazgi. Jeśli zdecydujesz już, jaki fason będzie dla Ciebie najlepszy, pozostało już tylko wybrać fakturę i kolor, a z tym nie powinnaś mieć problemu – obecna oferta na Allani.pl jest ogromna.

Od materiałowych, bardziej casualowych portfeli po eleganckie, lakierowane i skórzane. Niezwykle popularne są również te zdobione – w kwiaty, paski, z frędzelkami, cekinami czy ćwiekami. Dla fashionistek idealne będą modele od ulubionego projektanta tłoczone w monogramy firmy czy z metalową klamerką z logo. Stylowy portfel jest także świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej Ci osoby.

Obejrzano 60 z 4859 produktów