Portfele damskie, zima 2022

Modne portfele

Damski portfel to dla każdej z nas nieodłączny dodatek. Nosimy go codziennie w celu wygodnego przechowywania pieniędzy i dokumentów. Pozwala nam także na lepszą organizację rzeczy osobistych w torebce. Czasem chowamy w nim również telefon czy długopis, lub zaopatrujemy się w dodatkowe, mniejsze etui, na klucze lub wizytówki. Już bardzo dawno portfel przestał mieć charakter wyłącznie praktyczny. Ten estetyczny dodatek często wybieramy dopasowując jego kolor czy tkaninę w taki sposób, by pasowała do torebki, całości naszej stylizacji, lub po prostu wyrażała nasz styl i gust.

Zobacz też, jakie jeszcze stylowe akcesoria i dodatki będą hitem w tym sezonie!

Wbrew pozorom niewielki drobiazg, a potrafi bardzo dużo powiedzieć o jego właścicielce. Mamy w nim zazwyczaj sporo cennych rzeczy – pieniądze, karty kredytowe, prawo jazdy, paszport, zdjęcia… Wszystkie te dokumenty osobiste potrzebują wygodnej, bezpiecznej i estetycznej oprawy. Większe portfele wykorzystujemy nawet jako torebki kopertówki do wieczorowej stylizacji. Pierwsze portfele zaczęły towarzyszyć nam na co dzień już w XVII wieku, czyli dokładnie w tym samym czasie, kiedy pojawiły się papierowe pieniądze. Monety noszono natomiast w skórzanych lub płóciennych woreczkach. Obecna forma portfela, z wieloma przegródkami i kieszonkami, nie liczy natomiast więcej niż ok. 65 lat. W latach 50’ XX wieku, wraz z pojawianiem się pierwszych kart kredytowych, ustandaryzowały się wzory i fasony popularne do dziś. Obecnie każda sieciówka, dom mody czy producent wyrobów skórzanych ma w swojej ofercie bardzo dużo różnego typu portfeli, a są nawet marki, które specjalizują się wyłącznie w tej jednej produkcji.

Jak nie pogubić się w tak bogatym asortymencie modnych portfeli? Przede wszystkim warto zastanowić się jaki kształt i rozmiar portfela będzie dla nas najlepszy – czy mamy sporo kart i innych dokumentów, czy często nosimy przy sobie gotówkę, czy mamy swoją ulubioną niewielką torebkę do której większy portfel może nawet się nie zmieścić… Kluczowe jest także czy chcemy przechowywać wszystko w jednym miejscu – sporo kobiet decyduje się bowiem na dodatkowe portfele czy etui, np. w czasie podróży (w celu przechowania paszportu i biletów lotniczych) lub zaopatruje się w zapinaną portmonetkę na monety czy inne, osobiste drobiazgi. Jeśli zdecydujemy już, jaki fason będzie dla nas najlepszy, pozostało już tylko wybrać fakturę i kolor, a z tym nie powinnyśmy mieć problemu – obecna oferta jest ogromna. Od materiałowych, bardziej casualowych portfeli po eleganckie, lakierowane i skórzane. Niezwykle popularne są również te zdobione – w kwiaty, paski, z frędzelkami, cekinami czy ćwiekami. Dla fashionistek idealne będą modele od ulubionego projektanta tłoczone w monogramy firmy czy z metalową klamerką z logo. Stylowy portfel jest także świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby.
12085 produktów

Obejrzano 60 z 12085 produktów