Buciki niemowlęce, lato 2020

566produktów

Pierwsze buty dla dziecka

Buciki niemowlęce to modele butów, które przeznaczone są dla dzieci w wieku do pierwszego roku życia. Choć często słyszy się opinie, że pierwsze buty powinno się kupić dziecku dopiero jak zacznie chodzić, są takie sytuacje, pogoda itp., że nasz maluszek powinien już mieć coś na swoich stópkach. Dlatego właśnie powstały modne modele bucików niemowlęcych, które służą do raczkowania, stawiania pierwszych kroków lub po prostu zastępują skarpetki.

Pierwsze buciki, jakie z pewnością każdy rodzic kupi swojemu maluszkowi, to miękkie i ciepłe, tkaninowe butki na rzepy lub sznurówki. Nie różnią się one wiele od skarpet - są po prostu cieplejsze i często posiadają skórzane lub gumowe wstawki. Dlaczego więc w ogóle decydujemy się na taki wybór? Ponieważ czasem zwykłe skarpetki nie są wystarczające. W razie niskich temperatur będą stanowić dodatkową warstwę. Modele bardziej usztywnione będą idealne także do raczkowania - ochronią małą stópkę przed ewentualnymi urazami lub skaleczeniami. Buciki pełnią także funkcję estetyczną - modele, które znaleźć możemy na rynku, często nawiązują do kultowych fasonów dla dorosłych - maleńkie adidasy, kozaczki typu emu, mięciutkie conversy czy wsuwane mokasynki to tylko niektóre z nich. Ich wygląd jest naprawdę uroczy, ma wręcz symboliczny charakter - kojarzy się właśnie z pojawieniem się na świecie długo wyczekiwanej pociechy. Dlatego tak często jest to pierwsza drobnostka, którą otrzymujemy od swoich bliskich lub znajomych, w ramach gratulacji dla przyszłych rodziców.

Buty do nauki chodzenia

Kolejny model bucików niemowlęcych to buciki do nauki chodzenia, przeznaczone dla dzieci w wieku około 11 miesięcy. Dobór tych butów jest niezwykle ważny i w przeciwieństwie do miękkich bucików do raczkowania powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wygodę i jakość wykonania, a nie estetykę.

Często rodzice sięgają od razu w pierwszej kolejności po buty ortopedyczne, ponieważ uznają je za najbezpieczniejsze - niestety jest to spory błąd. Ten model powinniśmy kupić tylko i wyłącznie po zaleceniach lekarza ortopedy. Najlepiej więc przed zakupem wybrać się po prostu na konsultacje. Przy zakupie butów zwróćmy w pierwszej kolejności uwagę na ich wagę - powinny być lekkie, by dziecko odpowiednio stawiało stopę. Wierzchni materiał musi być przewiewny, nieprzemakalny i przyjemny w dotyku. Czubek bucika nie może być zbyt płaski - maluszek musi mieć możliwość swobodnego poruszania palcami. Ważne jest także odpowiednie usztywnienie zapiętka, miękka podeszwa i wygodne zapięcie.