Kalosze dziecięce, lato 2022

Kalosze dla dzieci

Kalosze to rodzaj gumowych butów, zazwyczaj przynajmniej za kostkę, których zadaniem jest ochrona stopy przed przemoczeniem. Jeśli są one odpowiednio wykonane, powinny być w 100 % wodoodporne. W przeszłości kalosze nie były samodzielnymi butami, a stanowiły dodatkową warstwę, którą zakładało się na codzienne obuwie. Przy wejściu do suchego pomieszczenia “pokrowce” te po prostu zdejmowano, a na nogach pozostawały np. eleganckie mokasyny. Do dziś ochraniacze tego rodzaju są dostępne w sklepach, jednak w Polsce nie są zbyt popularne. Choć jeszcze kilka lat temu ten rodzaj obuwia noszony był wyłącznie przez dzieci lub jako obuwie robocze (np. przez rolników), dziś także kobiety i mężczyźni noszą je na co dzień. Ich zalety zostały docenione i eleganckie gumowce są coraz częściej sygnowane przez wielkie domy mody. Zmieniły się także nasze przyzwyczajenia wobec tych butów, dzięki czemu na rynku dostępnych jest dużo więcej modeli: są kalosze niskie, w typie balerinek, ze średnią cholewką, w formie sztybletów, a nawet bardzo wysokie i ocieplane, które są idealną opcją na zimę. Polarowa skarpeta lub wełniane ocieplenie sprawia, że kalosze możemy nosić nawet przy siarczystych mrozach.

Kolorowe gumowe kalosze to często podstawa garderoby naszej małej pociechy. Ciężko wyobrazić sobie wiosenne czy jesienne spacery przy kapryśnej pogodzie w innych butach. Tylko gumiaczki mogą zagwarantować całkowitą suchość stopy, dzięki czemu nasze dziecko nie będzie narażone na przemarznięcie czy przeziębienie. Kto w dzieciństwie nie lubił przecież biegać po kałużach? Jeśli nasza pociecha jest wielkim zwolennikiem zabaw na świeżym powietrzu i nieposkromionym urwisem, zaopatrzmy ją w model z regulowaną cholewką, np. wiązaną u góry lub z dodatkowym, ceratowym materiałem - będzie to idealna ochrona przed dostaniem się wody do wnętrza cholewki. Zwróćmy też uwagę na rodzaj podeszwy. Ze względu na śliskie, mokre nawierzchnie, najlepiej by była ona bieżnikowana i antypoślizgowa.

Ocieplane kalosze to idealna opcja także na zimę - wybierzmy model z grubą podeszwą i naturalnym, wełnianym ociepleniem - nic tak dobrze nie ochroni stopy przed śniegiem i roztopami. Dostępność wzorów i kolorów jest naprawdę ogromna - nawet najbardziej wybredny maluch znajdzie dla siebie kalosze, które później z chęcią będzie zakładał.
1086 produktów

Obejrzano 60 z 1086 produktów