Kapcie dziecięce, zima 2021

3051produktów

Kapcie dla dzieci

Kapcie, zwane też pantoflami lub bamboszami, to rodzaj obuwia noszony w domu. Cechuje je przede wszystkim komfort i wygoda - są niezwykle miękkie i ciepłe, dzięki czemu tak chętnie zakładamy je zaraz po powrocie z pracy lub szkoły. Kapcie dziecięce są niezwykle ważnym elementem garderoby naszych pociech - najmniejsze dzieci często spędzają w domu całe dnie, a mała stopa bardzo szybko się rozwija, przez co źle dobrane buty mogą prowadzić do wad stopy lub nawet problemów ze stawami. Obuwie to jest też bardzo kontrowersyjne - wielu lekarzy i specjalistów spiera się, w jakim wieku kupić dziecku pierwsze kapcie i czy w ogóle się na to decydować?

Przede wszystkim warto pamiętać, że dziecko nie powinno nosić butów po starszym rodzeństwie - każda stopa jest inna i w inny sposób odkształca wkładkę oraz wnętrze buta. O ile starsze dzieci i osoby dorosłe mogą nosić używane buty, o tyle maluch, który uczy się chodzić, będzie miał mocno utrudnione zadanie przez niewygodę, a może nawet nabawić się długotrwałych wad. Na początek, kiedy dziecko stawia pierwsze kroki, najlepiej postawić na skarpetki antypoślizgowe. Są one elastyczne, na pewno nie będą blokować żadnych ruchów, a wręcz ułatwią przemieszczanie się i wstawanie, za sprawą lepszej przyczepności. Jeśli taka osłona okaże się zbyt cienka, wybierzmy skarpetki obszyte na podeszwie miękką skórą. Nie będą one przeszkadzać nawet w trakcie raczkowania. Wielu lekarzy doradza, by pierwsze, klasyczne kapcie zakupić dziecku, które przynajmniej skończyło 3 lata. Niestety w takiej sytuacji będzie nam dosyć ciężko przyzwyczaić malucha do sztywnych pantofli. Starajmy się więc z czasem, zamiast antypoślizgowych skarpetek, wybierać miękkie bambosze, a dopiero później usztywnione sandały, a w późniejszym wieku - klapki. Zrezygnujmy natomiast z mocno zabudowanych tenisówek, w których stopa nie “oddycha” i poci się.
W ofercie znajdziemy bardzo duży wybór kapci dla dzieci, które nasz maluch może z powodzeniem zakładać samodzielnie - są to modele na rzepy, zapinane na zatrzaski oraz na guziczki. Łatwo i szybko można je wkładać i zdejmować. Nawet gdy nasza pociecha nie przepada za noszeniem obuwia, kolorowe wzory, zabawne mysie uszka, nadruki z kreskówek itp. z pewnością ją przekonają. Jeśli zamierzamy zakupić model wyposażony w profilaktyczno-ortopedyczne wkładki, koniecznie skonsultujmy ten zakup z ortopedą.