Buty trekkingowe dziecięce, wiosna 2024

973 produktów

Buty trekkingowe dla dzieci

Buty trekkingowe zostały zaprojektowane w celu ochrony stopy i kostki w trakcie pieszych, górskich wędrówek. Są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia podróżnika, ponieważ to od ich jakości i wygody zależy, ile kilometrów będziemy mogli przejść oraz czy zdołamy poradzić sobie na trudnej nawierzchni, np. lodzie lub błocie. Ze względu na konieczność stabilizacji i ochrony stopy, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru i szerokości buta. Dzięki temu nasza stopa nie będzie narażona na odciski, otarcia i kontuzje. Ze względu na powyższe cechy, buty trekkingowe dla dzieci są niezwykle ważną częścią garderoby. Ciężko wyobrazić sobie spacery z naszymi pociechami bez tego typu ochrony. Poświęćmy więc wystarczającą ilość czasu na wybranie jak najlepszego modelu - zarówno na zimowe wyprawy, jak i letnie i wiosenne spacery po górskich ścieżkach ochrona małej stopy jest niezastąpiona.

Poszukując odpowiedniego modelu butów trekkingowych należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak: rodzaj podeszwy, materiał cholewki, jej grubość, wysokość, stopień wodoodporności. Wszystkie te parametry należy dobrać w zależności od podłoża, jakie towarzyszyć nam będzie na wyprawach: oblodzone, zaśnieżone, błotniste czy mokre zbocza wymagają szczególnych modeli butów.

Jeśli nasze spacery odbywają się głównie wiosną i latem przy suchym podłożu, takim jak piasek lub leśna ściółka, wystarczy kupić naszemu dziecku buty trekkingowe z niską cholewką. Od tradycyjnych modeli różnią się tylko słabym usztywnieniem kostki, jednak przy tak korzystnych warunkach nie jest to konieczne. Największymi plusami jest natomiast ich lekkość i przewiewność, co przy wysokich temperaturach będzie naprawdę ważne. Nie oznacza to natomiast, że model ten nie będzie wodoodporny.

Jeśli planujemy górskie wyprawy zimą, koniecznie zaopatrzmy nasze pociechy w buty trekkingowe z wysoką cholewką. Usztywnią one i ochronią kostkę, zagwarantują solidną przyczepność do podłoża i izolację od śniegu lub deszczu i błota. Wierz cholewki najlepiej niech będzie wykonany ze skóry naturalnej lub połączenia skóry ze sztuczną tkaniną typu gore-tex. Jest to wodo- i wiatroodporna membrana, dzięki której małe stopy z jednej strony nie będą marzły, a z drugiej nie przegrzeją się - jest to włókno “oddychające”. Wybór odpowiedniego koloru jest już kwestią indywidualną i w tym przypadku nawet nasza pociecha może sama dobrać sobie ulubiony wzór.

Obejrzano 60 z 973 produktów