Figi damskie, kolekcja zima 2022/2023

Wygodne figi
damskie

Figi damskie nie mają bardzo długiej historii sięgającej poprzednich stuleci. Dlaczego? Otóż majtki zaczęto nosić dopiero w XIX wieku. Wcześniej był to symbol zgorszenia.
Majtki początkowo były noszone przez mężczyzn. Nazywało się tak nawet przez pewien czas spodnie męskie. Pierwsze majtki noszone przez kobiety czyli pantalony były przypisywane tylko i wyłącznie pannom lekkich obyczajów. Prawdziwe damy nawet nie myślały o założeniu tego typu bielizny, która swoim wyglądem przypominała spodnie do kolan. Pierwszą, która się odważyła była Katarzyna Medycejska i jej damy dworu, ale tylko do jazdy konnej. Przez długie suknie i liczne warstwy materiału ciężko było ściągnąć pantalony, aby załatwić swoje potrzeby co przyczyniło się do powstania majtek z klapką. Klapka była zapinana na guziki co też powodowało, że nie było to najprostsze zadanie, aby ją zapiąć. Wraz z rozwojem sportu i sztuki oraz ról jakie kobiety odgrywały zachodziła potrzeba, aby okryć tą część ciała ponieważ golizna też nie była mile widziana stąd zaczęto nosić pantalony. Z upływem czasu i zmianom mody majtki też się zmieniały. Stawały się coraz krótsze tak jak kreacje pań. Majtki podobne do tych, które teraz nosimy zaczęto używać dopiero w XIX wieku.

Wśród teraźniejszych modeli majtek można śmiało wybierać. Istnieje wiele krojów oraz tkaniny z których są wykonane też się różnią. Figi są zdecydowanie uznawane za najwygodniejsze majtki, które powstały w odróżnieniu na przykład od stringów. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Istnieją bardziej powycinane jak i takie zabudowane.
W zależności od tego pod co je ubierasz możesz wybrać figi bezszwowe lub koronkowe, a także z różnymi wzorami. Pod białe obcisłe spodnie najlepiej sprawdzą się majtki w tym samym odcieniu bez szwów, które by zostawiały niepotrzebne prześwitujące linie. Do koronkowych fig śmiało możesz założyć koronkowy biustonosz co będzie stanowiło idealny zestaw. Jeśli stawiasz na wygodę, ale cenisz sobie jednocześnie wygląd figi będą świetnym wyborem dla Ciebie!
6011 produktów

Obejrzano 60 z 6011 produktów