Majtki damskie, lato 2021

13174produktów

Figi damskie

Podstawą damskiej bielizny są różne rodzaje majtek. Najbardziej klasyczne to oczywiście figi, czyli zasłaniające pośladki majtki bez nogawek, które nosi najwięcej kobiet, bez względu na wiek. Niczym nie przypominają one pierwszych modeli, które pojawiły się w XVI wieku we Włoszech. Były to tzw. pantalony, czyli jedwabne lub aksamitne szorty, sięgające prawie do kolan. Nosiły je jedynie artystki estradowe i kobiety lekkich obyczajów. Dopiero w połowie XIX wieku, ze względu na wzrost popularności aktywności fizycznej i różnych dyscyplin sportowych, kobiety doceniły zalety bielizny.

Majtki w klasycznym wydaniu towarzyszą nam dopiero od około 70 lat – pierwsze modele pojawiły się po II wojnie światowej. Od tamtej pory były stale modyfikowane, i jak łatwo się domyśleć, stawały się coraz bardziej skąpe. Przestały więc być wyłącznie ochroną przed zimnem. Projektanci coraz bardziej je ozdabiali, dodając koronki, hafty, koraliki, a także urozmaicając kolorystykę. Na wybiegach zaprezentowano pierwsze kolekcje bielizny, społeczność oswajała się z negliżem i z biegiem lat skąpe, seksowne komplety stały się przedmiotem pożądania wszystkich kobiet.

Majtki modelujące

Damskie majtki powinnyśmy wybierać oczywiście według gustu, ale także zgodnie z typem naszej sylwetki. Nawet zwyczajne, bawełniane figi mogą pomóc bądź zaszkodzić naszym pośladkom i talii. By bielizna dobrze leżała, nie odznaczała się pod odzieżą i nie deformowała naszej figury warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi jej doboru. Pełne figi, czyli takie z mocno zabudowanym tyłem i podwyższoną talią będą dobrze maskować ewentualne fałdki na brzuchu. Docenią je wszystkie kobiety ceniące sobie maksymalną wygodę. Jeśli natomiast tłuszcz na brzuchu jest zdecydowanie powyżej normy, warto postawić na figi maxi, sięgające do pępka i mocno wygładzające brzuch. Niektóre modele mają dodatkowe właściwości wyszczuplające. Tego rodzaju majtki modelujące, dzięki specjalnym przeszyciom i płaskim szwom potrafią odjąć nam nawet 2 centymetry z obwodu pupy czy brzucha.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami zgrabnego ciała, możemy przebierać w zasadzie we wszystkich modelach dostępnych na rynku – od hipsterów, po bokserki, brazyliany i oczywiście stringi. Ładne, koronkowe majtki to niewielki wydatek, a potrafi poprawić nastrój i poczucie pewności siebie każdej kobiety.