Sukienki tiulowe, zima 2022/2023

Sukienki z tiulem

Sukienki z tiulem to modele ze spodem podszytym lekką, ażurową tkaniną. Zazwyczaj jest to tkanina bawełniana, choć spotyka się też jedwabne. Znajduje się ona pod spódnicą, by sprawić wrażenie większego rozkloszowania i balowej formy sukni. Tiul często sam w sobie odcina gorset, stając się oryginalnym, odważnym dołem kreacji (jest to najczęściej spotykane połączenie w balecie, lecz nie tylko). Usztywnia ją i “wypełnia”. Tiulowe sukienki nie są opcją na co dzień. Przez swój wyrazisty, rzucający się w oczy wygląd najlepiej sprawdzą się na większych wyjściach, jak wesela, bale, bankiety czy inne imprezy okolicznościowe. Zobacz jak je nosić, z którymi dodatkami najlepiej je łączyć i do jakiego typu sylwetki pasują!

Decydując się na tiulową sukienkę musimy pamiętać, iż z natury jest ona bardzo wyróżniającym się elementem ubioru, a więc cokolwiek nie wymyślimy, i tak będzie grała pierwsze skrzypce w naszej stylizacji. Wiąże się to z tym, iż musimy być ostrożne podczas dobierania do niej akcesoriów. Oczywistym jest, że muszą pasować do niej kolorystycznie. Jednak najważniejszą rzeczą jest, by pod żadnym pozorem nie próbowały jej przyćmić. Biżuteria, torebka czy obuwie musi być zdecydowanie mniej charakterne, a nawet minimalistyczne. Postawmy więc na delikatne dodatki, pozbawione wszelkiego rodzaju udziwnień w postaci brokatu, cyrkonii czy skomplikowanego wzornictwa.

Niezaprzeczalnie, sukienka z tiulem jest jedną z najbardziej efektownych wieczorowych kreacji. Niestety, nie dla każdego. Tiul, który łączy się z szerokim rozkloszowaniem sporo poszerza sylwetkę. Wydawać by się mogło, że poszerzany dół od sukienki powinien zakryć nasze niedoskonałości, lecz jest wręcz odwrotnie. Jeszcze bardziej przyciąga wzrok ku niekomfortowym sferom, optycznie nas "powiększa" i źle współgra z masywniejszymi nogami. Warstwowe sukienki tiulowe, których spódnice są bardzo rozszerzane, sprawdzą się najlepiej na szczupłych osobach. Jeśli do takich nie należysz, wybierz po prostu mniej strojny fason - z bardziej zwiewną i miękką, pojedynczą warstwą tiulu.
374 produktów

Obejrzano 60 z 374 produktów